(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
55/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Інваліди: чи потрібно сплачувати ЄСВ з мінзарплати?

http://tinyurl.com/y2erxf7g
У деяких наших працівників-інвалідів розмір заробітної плати за січень 2015 року менше МЗП, оскільки вони працюють неповний робочий день. Чи потрібно нам щодо таких працівників виконувати вимогу про ЄСВ з МЗП?

Роботодавець зобов’язаний установити інваліду неповний робочий час, якщо останній звернувся з таким проханням (ст. 172 КЗпП). Водночас, через нові вимоги Закону № 2464 роботодавець, який виконав свій обов’язок, може постраждати.

База нарахування ЄСВ працівника-інваліда за звітний місяць виявилася менше МЗП? У цьому випадку важливо знати, хто є його роботодавцем.

1. Роботодавець — підприємство, установа, організація (тобто юрособа). У такій ситуації вимога про ЄСВ з МЗП щодо працівника, якому встановлено інвалідність, виконувати не потрібно. Річ у тім, що такі роботодавці нараховують ЄСВ за ставкою 8,41 % на зарплату, лікарняні, декретні працівників-інвалідів. Цю ставку встановлено ч. 13 ст. 8 Закону № 2464, куди вимогу про сплату ЄСВ з МЗП не внесли. Тобто ЄСВ справляйте з фактично нарахованого інваліду доходу, що потрапив до бази нарахування ЄСВ.

2. Роботодавець — самозайнята особа (фізособа). Вам, на жаль, доведеться сплатити ЄСВ з МЗП. Фізособи-підприємці та незалежні професіонали не мають права застосовувати пільгову ставку до зарплати, лікарняних і декретних інвалідів. Причина — їх не зазначили в ч. 13 ст. 8 Закону № 2464. Такі роботодавці нараховують ЄСВ за ставками, установленими ч. 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464 (на зарплату — за ставкою згідно з класом профризику виробництва, на лікарняні, декретні — за ставкою 33,2 %). А в зазначених нормах «красується» вимога про сплату ЄСВ з МЗП. Несправедливість очевидна, але маємо те, що маємо. Таким чином, якщо бачите, що база нарахування (крім винагороди за ЦПД) для працівника-інваліда менше МЗП, нараховуйте ЄСВ на МЗП.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ЄСВ, зарплата, інваліди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті