«Перехідні» лікарняні та вимога про ЄСВ з МЗП

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Як застосовувати вимогу про ЄСВ з МЗП, якщо у працівника буде «перехідний» лікарняний?

Припустимо, працівник працевлаштований на підприємстві за основним місцем роботи. Примудрився він прохворіти з кінця січня по середину березня 2015 року. У такій ситуації:

— у січні (місяць початку хвороби) нараховуємо ЄСВ на фактичну базу справляння ЄСВ, розраховану щодо такого працівника. Вимогу про ЄСВ з МЗП не застосовуємо;

— у лютому (працівник увесь місяць хворів, дохід не нараховувався) ЄСВ не нараховуємо взагалі. Адже поки що нам не відома сума лікарняних, яка буде нарахована працівнику за робочі дні за графіком лютого;

— у березні (місяць закінчення хвороби) після отри­мання листка непрацездатності для цілей порівняння з МЗП лікарняні відносимо до місяців, за які їх нараховано. Якщо після розподілу лікарняних у місяці, за який їх нараховано, загальний дохід (за вирахуванням винагороди за ЦПД*) менше МЗП, застосовуємо положення ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 з урахуванням таких особливостей.

* Винагорода за цивільно-правовим договором про виконання робіт (надання послуг).

Якщо до бази нарахування ЄСВ за відповідний місяць, крім лікарняних, входить зарплата (у нашому випадку це січень і березень), суму, що дорівнює різниці між МЗП і фактичною базою нарахування ЄСВ (за вирахуванням винагороди за ЦПД), множимо на «зарплатну» ставку, установлену підприємству згідно з класом профризику виробництва. А ось коли в базі нарахування є тільки лікарняні, сума яких менше МЗП, нараховуємо ЄСВ на суму МЗП за ставкою 33,2 %.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити