Немає працівників — немає ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Чи потрібно сплачувати ЄСВ з МЗП, якщо приватним підприємством керує безпосередньо його власник і немає найманих працівників?

Право власника приватного підприємства безпосередньо керувати ним (тобто без найманого директора) закріплене законодавством (див. ч. 4 ст. 63 і ч. 4 ст. 128, ч. 2 ст. 65, ч. 2 ст. 135 ГКУ). Отже, ніщо не забороняє у статуті такого підприємства зазначити, що ним керує особисто власник/засновник (без укладення трудового договору/контракту). Детально про це читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 27.

Якщо підприємством управляє особисто власник (не укладений трудовий договір/контракт), то зарплату йому сплачувати не потрібно (див. лист Мінсоцполітики від 07.02.2012 р. № 113/13/84-12 // «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 27 с. 45).

Тепер що стосується вимоги про ЄСВ з МЗП. Її застосовують страхувальники у випадку, якщо сума заробітної плати та лікарняних (допомоги по вагітності та пологах), нарахованих конкретній застрахованій особі за звітний місяць, виявилася менше МЗП.

Підприємство, яким власник керує згідно зі статутом (не укладено трудовий договір/контракт), не буде для нього страхувальником. Адже між ними відсутні трудові відносини. А отже, про виконання будь-яких вимог Закону № 2464 в цьому випадку не може бути й мови. Тим паче, що на жодну з виплат, з якими слід порівнювати МЗП, власник не матиме права на вашому підприємстві.

А ось якщо власник керує підприємством на підставі трудового договору (контракту), то будьте ласкаві, виконуйте вимоги про ЄСВ з МЗП, якщо база нарахування ЄСВ (за вирахуванням ЦПД) по такому працівнику виявиться в будь-якому місяці нижче МЗП.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити