Понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Середня зарплата по підприємству у 2014 році становила 8000,00 грн. Чи можемо ми застосувати понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ, якщо у 2015 році заробітна плата залишилася на тому ж рівні?

На жаль, ні. Застосувати понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ можуть тільки ті страхувальники, які виконали всі три умови, прописані в п. 3 розд. II Закону № 77. Перелічимо їх:

1) у поточному році середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30 % порівняно із середньою заробітною платою 2014 року;

2) середня зарплата по підприємству становить у січні — листопаді 2015 року — не менше 3654 грн., а у грудні 2015 року — не менше 4134 грн.;

3) середній платіж з ЄСВ на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становить не менше 700 грн.

Розмір коефіцієнта (від 0,4 до 1) залежить від співвідношення загальної бази нарахування ЄСВ за звітний місяць і загальної середньомісячної бази нарахування ЄСВ за 2014 рік.

По вашому підприємству виконано другу умову, але не виконано першу. Тому, на жаль, понижуючий коефіцієнт не для вас. ☹ Узагалі-то, норми про понижуючий коефіцієнт прописано так, що скористатися ними зможуть в основному тільки ті роботодавці, які до 2015 року платили зарплату «в чорну», а зараз «вивели її на світло». А ось підприємства, які раніше платили працівникам високі «білі» зарплати і не можуть сьогодні підняти їх ще на 30 %, залишилися ні з чим.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити