Юрособа-єдиноподатник продає основні засоби

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
Як з 01.01.2015 р. визначається дохід юрособи-єдиноподатника від продажу основних засобів?

Тепер цей дохід визначається залежно від того, скільки ви експлуатували основний засіб, що його збираєтесь продавати. Якщо між датою продажу основного засобу і датою його введення в експлуа­тацію пройшло 12 місяців — дохід визначайте як і раніше. Тобто як різницю між сумою коштів, отри­маною від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

А от для тих основних засобів, які ви не встигли поексплуатувати 12 місяців, оновлена редакція п. 292.2 ПКУ передбачає інше правило. Для них «єдиноподатковий» дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів. Тобто якщо ви продаєте основні засоби, які експлуатувалися менше року, у дохід потрапить уся сума коштів.

Зрештою, такий підхід і у «дореформаційний» час застосовувався щодо доходу від продажу окремих необоротних активів. У першу чергу це стосувалося землі. Більше того, земля і зараз не відповідає «податковому» визначенню основних засобів (п.п. 14.1.138 ПКУ). Тому у дохід юрособи-єдиноподатника від продажу землі слід уключати всю суму коштів, яка надійшла від такого продажу.

Детальніше про нові правила роботи на єдиному податку читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 13.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд