Проблема з видами діяльності для групи 3 ЄП

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Чи потрібно єдиноподатнику групи 3 із 01.01.2015 р. внести до Реєстру перелік усіх видів діяльності, які він здійснює?
«фізики»

До 01.01.2015 р. зазначені в Реєстрі види діяльності «робили погоду» тільки для ЄП груп 1 і 2. Від цього залежав розмір ставки ЄП. Якщо вони здійс­нювали незазначений вид діяльності, то повинні були залишити спрощенку, а «нелегальні» доходи оподатковували за ставкою 15 %.

Але з 01.01.2015 р. разом з єдиноподатниками груп 1 — 2 види діяльності набули актуальності і для єдиноподатників групи 3 (юросіб і ФОП). Річ у тім, що пп. 298.3 і 299.7 ПКУ тепер зобов’язали всіх єдиноподатників у заяві про перехід на спрощенку зазначати види діяльності та вносити їх до Реєстру.

З новими платниками все зрозуміло. Але як бути з діючими єдиноподатниками? Виникає «технічна» проблема: законодавці не встановили правила і строк для подання заяви про додавання (зміну) виду діяльності для групи 3. А роз’яснень немає. На держреєстратора ці функції не покладено.

Водночас, якщо єдиноподатник здійснюватиме вид діяльності, не зазначений у Реєстрі, то йому потрібно залишити лави платників ЄП (п.п. 7 п.п. 298.2.3 ПКУ). Інакше його реєстрацію може анулювати податковий орган самостійно на підставі п. 299.10 ПКУ. Щоправда, дохід, отриманий від виду діяльності, не зазначеного в Реєстрі, ЄП групи 3 доведеться оподаткувати за звичайною ставкою (2 % або 4 %), а не 15 %.

Як бачите, норми ПКУ в цьому питанні досить жорсткі. Як поставляться податківці до цієї про­б­леми, не зрозуміло. Тому обережним платникам радимо перестрахуватися. Орієнтуючись на строки, установлені для груп 1 і 2 (п. 298.5 ПКУ), подайте не пізніше 20.02.2015 р. заяву, де зазначте решту видів діяльності.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити