(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
66/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Проблема з видами діяльності для групи 3 ЄП

Чи потрібно єдиноподатнику групи 3 із 01.01.2015 р. внести до Реєстру перелік усіх видів діяльності, які він здійснює?
«фізики»

До 01.01.2015 р. зазначені в Реєстрі види діяльності «робили погоду» тільки для ЄП груп 1 і 2. Від цього залежав розмір ставки ЄП. Якщо вони здійс­нювали незазначений вид діяльності, то повинні були залишити спрощенку, а «нелегальні» доходи оподатковували за ставкою 15 %.

Але з 01.01.2015 р. разом з єдиноподатниками груп 1 — 2 види діяльності набули актуальності і для єдиноподатників групи 3 (юросіб і ФОП). Річ у тім, що пп. 298.3 і 299.7 ПКУ тепер зобов’язали всіх єдиноподатників у заяві про перехід на спрощенку зазначати види діяльності та вносити їх до Реєстру.

З новими платниками все зрозуміло. Але як бути з діючими єдиноподатниками? Виникає «технічна» проблема: законодавці не встановили правила і строк для подання заяви про додавання (зміну) виду діяльності для групи 3. А роз’яснень немає. На держреєстратора ці функції не покладено.

Водночас, якщо єдиноподатник здійснюватиме вид діяльності, не зазначений у Реєстрі, то йому потрібно залишити лави платників ЄП (п.п. 7 п.п. 298.2.3 ПКУ). Інакше його реєстрацію може анулювати податковий орган самостійно на підставі п. 299.10 ПКУ. Щоправда, дохід, отриманий від виду діяльності, не зазначеного в Реєстрі, ЄП групи 3 доведеться оподаткувати за звичайною ставкою (2 % або 4 %), а не 15 %.

Як бачите, норми ПКУ в цьому питанні досить жорсткі. Як поставляться податківці до цієї про­б­леми, не зрозуміло. Тому обережним платникам радимо перестрахуватися. Орієнтуючись на строки, установлені для груп 1 і 2 (п. 298.5 ПКУ), подайте не пізніше 20.02.2015 р. заяву, де зазначте решту видів діяльності.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті