Чи утримувати ВЗ при виплаті доходів ФОП

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Підприємство працює з ФОП-загальносистемниками та єдиноподатниками. Чи потрібно при виплаті їм доходу утримува- ти військовий збір?

З початку року базу обкладення ВЗ змінили. Тепер його потрібно утримувати з усіх доходів фізособи, з яких утримується ПДФО (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). І формально з доходів ФОП-загальносистемника також потрібно сплачувати ВЗ. Незрозуміло, хто повинен це робити: ФОП самостійно (зі свого чистого доходу наприкінці року) чи податкові агенти при виплаті йому доходу.

Проект Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізосіб військовим збором (див. за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/181661.html) це питання прояснює. Виявляється, податковим агентам не потрібно утримувати ВЗ при виплаті доходів ФОП-загальносистемникам, вони самі сплатять ВЗ за підсумками звітного року.

Важливо! Щодо загальносистемників податківці наполягають на тому, що ВЗ не утримується, тільки якщо податковий агент отримає копію документа, що підтверджує держреєстрацію ФОП (за аналогією з неутриманням ПДФО). Але є вірний спосіб дізнатися, є фізособа ФОП чи ні, і без цього. Достатньо відвідати сайт http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html, де інформація з ЄДР перебуває у вільному доступі. Але майте на увазі: податківці при перевірці часто надають пріоритет «паперовим» доказам, посилаючись на п. 177.8 ПКУ.

Доходи, які виплачуються єдиноподатнику, ВЗ не обкладаються, оскільки з них не сплачується ПДФО (п.п. 165.1.36 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити