Сплата ЄСВ «за себе» мобілізованим підприємцем

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску і методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 16
Чи потрібно сплачувати ЄСВ «за себе» підприємцю, який був призваний на військову службу під час мобілізації, на особливий період?

Відповідно до п. 92 ч. 2 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) під час особливого періоду фізичні особи — підприємці, призвані на військову службу у зв'язку з мобілізацією, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону № 2464 (у тому числі й від обов’язку нараховувати та перераховувати до бюджету ЄСВ «за себе»), тільки якщо вони не є роботодавцями.

Документальною підставою для такого звільнення є заява підприємця і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Заява подається ним до органу ДФСУ протягом 10 днів після демобілізації.

Підприємці, які мають найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважили іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та інших доходів, не звільнені від сплати ЄСВ за себе. Такі підприємці зобов’язані після демобілізації подати звіт за формою № Д5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» за відповідний звітний період і сплатити ЄСВ «за себе» протягом 180 календарних днів з першого дня їх демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити