(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 104
  • № 103
  • № 102
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Січень , 2015/№ 6

Оплата періоду простою не підлягає індексації

У зв’язку з відключенням електроенергії на 1 день на підприємстві видали наказ про оголошення простою не з вини працівників з оплатою за цей день у розмірі 2/3 окладу. Чи виплачувати за цей день індексацію зарплати?

При проведенні індексації зарплати працівників керуються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Норма абзацу сьомого п. 4 цього Порядку передбачає: якщо особа працює неповний робочий час, суму індексації визначають з розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Оплату простою не з вини працівника з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки установленого працівнику розряду (окладу) передбачено ст. 113 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. Такі виплати є мінімальною законодавчою гарантією з оплати простою.

Зважаючи, що період простою не є фактично відпрацьованим часом, можна зробити висновок: період простою, оплачений згідно з нормами чинного законодавства та колективного договору, виключається з фактично відпрацьованого часу з метою індексації зарплати.

індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті