Теми статей
Обрати теми

Компенсація за несвоєчасну виплату заробітної плати і право на ПСП

податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
У зв’язку з фінансовими труднощами підприємство не виплатило працівникам заробітну плату за квітень 2015 року. Перед виплатою заборгованості було нараховано компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати. Чи потрібно враховувати суму такої компенсації при визначенні граничного розміру зарплати, що дає право на ПСП?

Так, потрібно, пояснимо чому. ПСП застосовується до нарахованого платнику податків місячного доходу у вигляді заробітної плати. Згідно з п.п. 14.1.48 ПКУ заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.

Суми компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати — це додаткова зарплата ( п.п. 2.2.8 Інструкції № 5). А це означає, що такі виплати:

— ураховуються при визначенні граничного розміру доходу, що дає право на ПСП;

— при визначенні бази оподаткування зменшуються на суму ЄСВ у частині утримань та на суму ПСП (за наявності права на неї).

Зауважте, що аналогічні правила діють і для сум індексації заробітної плати, оскільки вони також потрапляють до фонду оплати праці ( п.п. 2.2.7 Інструкцій № 5).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі