ПСП для працівників-іноземців

податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
Податки & бухоблік Липень, 2015/№ 53
В обраному У обране
Друк
На підприємстві працює іноземець. Чи можна застосовувати до його зарплати ПСП, якщо її розмір не перевищує граничного доходу, що дає право на пільгу?

Право іноземного громадянина, працевлаштованого в Україні, на ПСП залежить від його резидентного статусу. Якщо він резидент України, то нарівні з іншими працівниками підприємства матиме право на ПСП на підставах та в розмірах, зазначених у п. 169.1 ПКУ.

А ось до заробітної плати працівника-нерезидента, незалежно від її розміру, ПСП застосувати не можна. Такий висновок випливає з положень п.п. 169.3.4 ПКУ, згідно з яким ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податків, зокрема, втрачає статус резидента. Тобто особи, які втратили статус резидента України, а також працівники-нерезиденти права на ПСП не мають.

Тому, якщо іноземний працівник бажає скористатися правом на ПСП, йому слід підтвердити свій статус резидента України, який визначається за правилами, установленими в п.п. «в» п.п. 14.1.213 ПКУ. При цьому за результатами звітного податкового року, в якому він набув такого статусу, доведеться подати річну податкову декларацію, в якій зазначити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи ( п.п. 170.10.4 ПКУ). У цьому випадку йому доведеться сплатити ПДФО з усіх задекларованих доходів незалежно від країни їх походження. Зауважте: якщо ж іноземець є нерезидентом України, то обов’язок зі сплати ПДФО в нього виникає тільки щодо доходів з джерелом їх походження в Україні. Отже справа за іноземцем і його рішенням: мати право на ПСП чи не мати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд