ПСП для фізособи з кримською пропискою

В обраному У обране
Друк
податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 53
У червні 2015 року підприємство прийняло працівника, який за паспортом є громадянином України, але має кримську прописку. Розмір його зарплати — 1500 грн., чи можна застосовувати до неї ПСП?

На жаль, не можна. Річ у тому, що фізичні особи, які мають податкову адресу (місце проживання) на території вільної економічної зони «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим»), а отримують доходи на іншій території України, з метою оподаткування прирівнюються до нерезидентів ( п. 5.3 Закону № 1636). До заробітної плати працівника-нерезидента, незалежно від її розміру, ПСП застосувати не можна .

«Материкові» доходи кримчан обкладаємо ПДФО за загальними правилами та ставками, визначеними для резидентів, але з урахуванням особливостей, установлених окремими нормами розд. IV ПКУ для нерезидентів ( п.п. 9 п. 12.3 Закону № 1636). Утім для них установлено спеціальну норму: щоб отримати право на ПСП, кримчанину необхідно задекларувати доходи, що мають джерело походження з території ВЕЗ «Крим», і подати декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта (див. п.п. 5 п. 12.3 Закону № 1636). Проте на сьогодні ця норма «мертва». Тому зарплату працівника з кримською пропискою обкладайте ПДФО за ставками 15 і 20 %. При визначенні бази оподаткування нараховану суму зарплати зменшуйте тільки на суму утриманого ЄСВ. Права на ПСП у такого працівника немає. Не забудьте і про ВЗ: його утримують у тому числі і з доходів у вигляді зарплати за ставкою 1,5 %.

Додамо: якщо підприємство виплачує «українські» доходи нерезиденту, то воно зобов’язане зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів. Причому, на думку податківців, у договорі необхідно зазначити обидві ставки, установлені п. 176.1 ПКУ (15 і 20 %) і застосовані залежно від суми нарахованої працівнику зарплати (лист ДПАУ від 07.02.2011 р. № 2544/6/17-0715). Детальніше про це читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 90, с. 24; № 89, с. 22.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити