(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/29
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 53

ПСП для працівниці, яка є інвалідом і має двох дітей віком до 18 років

Працівниця прийнята на роботу на 0,5 окладу. З поданих нею документів випливає, що вона є інвалідом II групи і виховує двох дітей віком 12 і 15 років. Згідно зі штатним розписом її посадовий оклад становить 4000 грн. На яку ПСП має право ця працівниця?

Працівниця, яка є інвалідом II групи і виховує двох дітей віком до 18 років, може претендувати на ПСП за однією з двох підстав*:

* За загальним правилом, якщо платник податків має право на застосування ПСП за двома і більше підставами, то до його заробітної плати застосовується одна ПСП за підставою, що передбачає її найбільший розмір. Виняток з цього правила встановлено тільки для осіб, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів) ( п.п. 169.3.1 ПКУ). У цьому випадку ПСП підсумовуються.

1) як особа, що є інвалідом II групи, — у розмірі, що дорівнює 150 % звичайної ПСП (у 2015 році — 913,50 грн.) ( п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ). Граничний розмір доходу в цьому випадку — 1710 грн.;

2) як особа, що утримує двох дітей віком до 18 років, — у розмірі, що дорівнює 100 % звичайної ПСП з розрахунку на кожну дитину (у 2015 році — 1218 грн.) ( п.п. 169.1.2 ПКУ). У цьому випадку граничний розмір доходу становитиме 3420 грн. (1710 грн. х 2 дітей), якщо другий з батьків правом на збільшення межі кратно кількості дітей не користується.

З питання випливає, що працівниця прийнята на 0,5 окладу. Отже, сума заробітної плати, нарахована працівниці за повністю відпрацьований місяць, складе 2000 грн. (за умови, що виплату інших доходів не передбачено положеннями колективного та/або трудового договору). Як бачимо, з урахуванням обмеження за сумою доходу працівниця не зможе скористатися ПСП у розмірі, установленому п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 ПКУ, як інвалід II групи. Розмір її місячної заробітної плати (2000 грн.) перевищує межу в 1710 грн.

А ось для ПСП «на дітей» згідно з п.п. 169.1.2 ПКУ — зелене світло. Щоправда, є одне але. Чоловік працівниці за місцем своєї роботи не повинен користуватися правом на збільшення граничного розміру доходу, що дає право на ПСП. Якщо ж правом на збільшення граничного розміру доходу кратно кількості дітей користується батько дітей за місцем своєї роботи, ця працівниця позбавляється права на ПСП «на дітей».

Про документи, які потрібно подати працівниці для реалізації права на ПСП, читайте на с. 19. Розрахуємо суму ПДФО, що буде утримана із заробітної плати працівниці:

(2000 - 2000 х 3,6 : 100 - 1218) х 15 : 100 = 106,50 (грн.).

ПСП, інваліди, діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті