У заяви на застосування ПСП немає «строку придатності»

податкові експерти Хмелевська Оксана та Клиженко Яна
Податки & бухоблік Липень, 2015/№ 53
В обраному У обране
Друк
Чи потрібно щороку оновлювати заяви працівників на застосування ПСП?

Так, якщо пільга застосовувалася до зарплати працівника до мобілізації.

Ви вже в курсі, що середній заробіток мобілізованого підлягає оподаткуванню за зарплатними правилами, якщо роботодавець виплачує його «зі своєї кишені» і не отримує в подальшому бюджетну компенсацію. Відповідно, при визначенні суми ПДФО потрібно враховувати, чи користувався працівник правом на ПСП до призову. Якщо так, то за умови, що сума середнього заробітку мобілізованого не перевищує граничний розмір доходу (у 2015 році в загальному випадку він дорівнює 1710 грн.), можна застосовувати ПСП.

Зауважте, що консультація з таким висновком раніше містилася в розділі 103.08.04 БЗ. Вважаємо, що її просто не встигли відновити після набуття чинності Порядком № 105* (але навряд чи позиція податківців змінилася).

* Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105.

Інша ситуація, якщо виплата у розмірі середнього заробітку мобілізованим працівникам компенсується з бюджету. Такий середній заробіток не є зарплатою для цілей ПКУ. Виплата зазначена у звільняючому від оподаткування п.п. «и» п.п. 165.1.1 ПКУ,в той час як ПСП застосовується тільки до зарплатних доходів, зазначених у п.п. 164.2.1 ПКУ. Тому, якщо ви отримуєте компенсацію середнього заробітку мобілізованих з бюджету, мови про ПСП бути не може.

Теги ПСП
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд