(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
25/29
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 53

ПСП до середнього заробітку «солдата підприємства» застосовують не завжди

Підприємство за свій рахунок виплачує середній заробіток працівникам, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією. Прийняли рішення не отримувати компенсацію з бюджету. Чи потрібно застосовувати ПСП?

Ні, щороку оновлювати заяву не потрібно.

Основне правило таке: якщо працівник уже подав заяву про застосування ПСП, і у звітному році в нього не виникло право на ПСП за іншою підставою, відмінною від тієї, що була зазначена в заяві раніше, то такий працівник не повинен подавати нову заяву з відповідними підтвердними документами.

Але! Якщо підстава для застосування ПСП змінилася, то для застосування ПСП у новому розмірі потрібно надати нову заяву. Наприклад, «оновлювати» заяву потрібно в таких ситуаціях:

— одинока мати (батько), вдова (вдівець) чи опікун, піклувальник втрачає свій статус (наприклад, одинока мати виходить заміж);

— один з дітей досяг 18-річного віку (у разі застосування ПСП «на дітей»). Але врахуйте, що така пільга надається до кінця року, в якому дитині (дітям) виповнилося 18 років, за умови, що працівник не змінював місця роботи. Після закінчення такого року, якщо дозволятиме зарплата працівника, він може скористатися звичайною ПСП. Для цього подають нову заяву;

— працівник втрачає статус, передбачений п.п. «г» п.п. 169.1.3 ПКУ, зокрема, учня, студента, аспіранта. Нагадуємо, що право на підвищену пільгу надається таким платникам, якщо вони не отримують бюджетну стипендію.

Річ у тім, що, втративши право на підвищену ПСП, працівник може скористатися пільгою у звичайному розмірі. Але для цього потрібно подати нову заяву. Про зміну підстави для застосування ПСП саме працівник повинен повідомити роботодавця.

ПСП, середній заробіток, мобілізовані працівники додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті