(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
28/29
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 53

ПСП на дитину-інваліда: довідка МСЕК

Працівниця має право на підвищену ПСП на дитину-інваліда віком до 18 років (згідно з п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ). Які документи вона зобов’язана надати для того, щоб скористатися правом на пільгу?

Згідно з п.п. 169.2.2 ПКУ податкова соціальна пільга (далі — ПСП) починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податків про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Відповідно до п.п. 2 п. 5 Порядка подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227 (далі — Порядок № 1227), для отримання ПСП у підвищеному розмірі (у 2015 році — 913,50 грн.) особа, яка утримує дитину-інваліда віком до 18 років ( п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ), крім заяви, зобов’язана подати:

— копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну;

— копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

— копію пенсійного посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи (далі — МСЕК) для заявника, який утримує дитину-інваліда віком від 16 до 18 років;

— копію медичного висновку, виданого установами МОЗ (якщо із заявою звернеться платник податків, який утримує дитину-інваліда віком до
16 років).

Однак слід мати на увазі, що діти-інваліди направляються на МСЕК не пізніше одного місяця до виповнення 18 років ( п. 14 Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ від 04.12.2001 р. № 482). Відповідно, мати чи батько не зможуть надати довідку МСЕК на дитину-інваліда, якій ще немає 18 років. Таким чином, для того, щоб підтвердити статус дитини-інваліда до 18 років, працівник повинен надати копію медичного висновку, наданого установами МОЗ.

Крім того, статус інваліда для дитини віком до 18 років можна підтвердити копією пенсійного посвідчення або посвідченням одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини.

ПСП, інваліди, діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті