(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 62
  • № 56
  • № 55
  • № 53
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/21
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2015/№ 54

Повідомлення про нового працівника: вже застосовувати чи як?

http://tinyurl.com/y3lx2n4s
Із «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 52, с. 2 ви знаєте, що Кабмін постановою від 17.06.2015 р. № 413 затвердив форму і порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу.

За загальним правилом постанови уряду набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування (див. ч. 1 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 р. № 794-VII).

На момент підготовки цього номера зазначену постанову було опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 27.06.2015 р. № 115, але тільки частково (лише текст постанови, без додатка до неї, у якому, власне, й міститься необхідна усім роботодавцям форма повідомлення).

Водночас, за наявною інформацією, повністю (разом з додатком) постанова готується до опублікування у бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.07.2015 р. № 50. Тобто, коли ви читатимете цю замітку, постанова буде вже чинною.

У зв’язку з цим ще раз нагадуємо: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та без повідомлення ДФСУ про його прийняття на роботу ( ст. 24 КЗпП України). Для виконання цих вимог відтепер слід застосовувати форму повідомлення із додатка до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

А їх порушення тягне за собою, зокрема, накладення штрафу на посадових осіб підприємств та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 510 до 1700 грн. (у разі повторного протягом року вчинення порушення — від 1700 до 5100 грн.) згідно ч. 1 — 2 ст. 41 КпАП України.

Про інші подробиці заповнення та подання цього повідомлення читайте в одному з найближчих номерів «Податки та бухгалтерський облік».

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
прийняття на роботу, повідомлення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті