Теми статей
Обрати теми

Уряд коригує правила оплати лікарняних та декретних

Кабінет Міністрів України
За повідомленням з урядового порталу, затверджено Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця. Відповідну постанову Кабмін прийняв 24 червня.

Порядок встановлює єдиний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності на весь період такої непрацездатності (за перші п’ять днів та починаючи з шостого дня 50 % середньої зарплати для страхового стажу до 3 років; 60 % — від 3 до 5 років; 70 % — від 5 до 8 років; 100 % — понад 8 років).

Крім того, затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Відповідну постанову про внесення змін до постанови КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 уряд прийняв 22 червня.

Порядком передбачено здійснювати розрахунок допомоги за всіма видами страхування в календарних днях (на сьогодні лише допомога по тимчасовій непрацездатності обчислюється виходячи з кількості робочих днів, втрачених через хворобу). Це значно спростить процедуру розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, оскільки не потрібно буде враховувати зміни графіка роботи підприємства або індивідуального графіка роботи застрахованої особи, які можуть постійно змінюватися.

Про реквізити згаданих тут постанов, набрання ними чинності та найбільш значущі зміни, запроваджені ними, ми проінформуємо вас додатково.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі