Уряд коригує правила оплати лікарняних та декретних

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 54
За повідомленням з урядового порталу, затверджено Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця. Відповідну постанову Кабмін прийняв 24 червня.

Порядок встановлює єдиний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності на весь період такої непрацездатності (за перші п’ять днів та починаючи з шостого дня 50 % середньої зарплати для страхового стажу до 3 років; 60 % — від 3 до 5 років; 70 % — від 5 до 8 років; 100 % — понад 8 років).

Крім того, затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Відповідну постанову про внесення змін до постанови КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 уряд прийняв 22 червня.

Порядком передбачено здійснювати розрахунок допомоги за всіма видами страхування в календарних днях (на сьогодні лише допомога по тимчасовій непрацездатності обчислюється виходячи з кількості робочих днів, втрачених через хворобу). Це значно спростить процедуру розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, оскільки не потрібно буде враховувати зміни графіка роботи підприємства або індивідуального графіка роботи застрахованої особи, які можуть постійно змінюватися.

Про реквізити згаданих тут постанов, набрання ними чинності та найбільш значущі зміни, запроваджені ними, ми проінформуємо вас додатково.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити