Старий «долютневий» мінус: у ліміт зарахувалося не все

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Старий «мінус» (у межах ряд. 18) уключили до ряд. 20.1 лютневої декларації. Проте ліміт реєстрації на цю суму нам не збільшили. Чому?

Нагадаємо, що долю старих від’ємних залишків ПДВ, які виникли на 1 лютого 2015 року, вирішив п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Для таких сум приготовано два способи використання. Їх можна (на вибір платника):

(а) спрямувати на збільшення ліміту реєстрації (з одночасним збільшенням ПК у періоді збільшення ліміту);

(б) отримати грошима (заявити як БВ на рахунок).

Проте всі чудово пам’ятають «гарячу» звітність лютого. Податківці тоді нагально дозволили провести залік — зарахувати старі від’ємні залишки до рахунка податку за лютий. Для цього до ряд. 20.1 лютневої декларації включали старі від’ємні залишки (у розмірі не більше ряд. 18 лютого), а ось уже останній старий «мінус» переносили до лютневих розділу IV і додатка Д2 (лист від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 22).

Ось тут податківці з усіма й зіграли злий жарт. На старі залишки, поміщені до лютневого ряд. 20.1, чомусь ліміт реєстрації нікому не збільшили. Тобто такі суми податківці тихцем нібито«не врахували». Але ж тоді положення п. 33 не дотримуються. У ньому однозначно зазначено, що старий «мінус» зараховується до ліміту (з одночасним збільшенням ПК за декларацією). А що ж вийшло? До ряд. 20.1 декларації суми потрапили, проте ліміт не збільшили. Як наслідок, формула виявилася перекрученою і породила нещасливий «мінус». Словом, з цим контролери намудрували. У результаті багато хто «в подарунок» отримав від’ємний ліміт.

Прикро, що досі ситуація не змінилася. Це, мабуть, ще одна з тих проблем, що вимагає невідкладного врегулювання. Тим паче, що дії податківців не відповідають ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити