Середньомісячний ліміт для спецрежимників: чи врахують ряд. 25.2?

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Чи врахують при добавці середньомісячного ліміту («овердрафту») спецрежимникам суми з ряд. 25.2 спецдекларації?

У сьогоднішній редакції п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ про спецрежимників, на жаль, — жодного слова. Формально говориться тільки про включення до середньомісячного ліміту сум податку, задекларованих та сплачених до бюджету.

Хоча за логікою дані ряд. 25.2 спецдекларацій також повинні врахувати для збільшення ліміту реєстрації. Адже спецрежимний ПДВ також заходить на спецрахунок. Інша справа, що потім такі суми повертаються платнику.

І тут саме час пригадати деякі цікаві роз’яснення самих же контролерів. Наприклад, у ситуації, коли в спецдекларації дані ряд. 25 помилково не повторили слідом у ряд. 25.2, податківці вбачають заниження ПЗ. І далі накладають штраф за недоплату (підкатегорія 101.31 БЗ, лист Міндоходів від 13.05.2013 р. № 3318/7/99-99-19-04-02-17-06, детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 63, с. 10). Тобто без жодних сумнівів у цьому випадку прирівнюють (!) ряд. 25.2 «до сплати». Але ж за такого підходу дані ряд. 25.2 спецдекларацій тоді повинні «залізно» потрапляти до середньомісячного ліміту!

Ну а поки що в п. 34 маємо справу з некоректністю формулювання. Схоже, вирішити проблему збирається законопроект № 2173а. Планується оновити п. 34, уключивши до нього застереження і про спецрежимників. Тобто уточнити, що при розрахунку середньомісячного ліміту враховуються (!) також суми, задекларовані спецрежимником у спецдеклараціях (ряд. 25.2), що спрямовуються на «спецрежимний» спеціальний рахунок згідно зі ст. 209 ПКУ.

Сподіваємося, що так воно й буде ☺.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити