Теми статей
Обрати теми

БВ за старим «мінусом» із розділу IV декларації

Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
У нас є старий (оплачений) «мінус» (обліковуємо в розділі IV декларації і гр. 3 додатка Д2, але поки що ним не скористалися). Чи можна його заявити до БВ у декларації за червень?

Так, ви можете заявити старий «мінус» до БВ у червневій декларації. Адже старі від’ємні залишки можна ( п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ):

(а) спрямувати на збільшення ліміту реєстрації (зі включенням до ПК через ряд. 20.2 декларації в періоді збільшення ліміту);

(б) отримати як БВ на рахунок.

І навіть контролери зазначають: заповнити поле «а» або «б» в додатку Д2 можна в будь-якому періоді — тільки-но платник забажає використовувати старі «долютневі» від’ємні залишки (див. запитання 2.6 листа ДФСУ від 09.06.2015 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 53, с. 5 і № 54, с. 16).

У вас старе від’ємне значення з гр. 3 табл. 1 Д2 оплачено. Тому ви маєте право заявити його до БВ. Для цього вам потрібно:

— заповнити табл. 2 Д2 (де навести розрахунок БВ);

— суму із ряд. 3 табл. 2 перенести до гр. 13 табл. 1 Д2 і її ж записати словами (а також зазначити окремо цифрами) у полі «б» додатка Д2. Звісно, заповнити табл. 1 Д2;

— заповнити розділ IV декларації (ряд. 26 і ряд. 30 (до нього переносимо суму БВ із ряд. 3 табл. 2 Д2));

— заповнити додаток Д4 (куди вписати словами суму БВ і реквізити банківського рахунка, на який хочемо отримати відшкодування, що
заявляється).

Причому це відшкодування не зменшить ліміт реєстрації, оскільки операції було здійснено до 01.02.2015 р. ( п. 9 Порядку № 569).

Урахуйте! Червень/II квартал 2015 року може виявитися останнім звітним періодом, коли старий «мінус» у Д2 можна заявити до БВ. Адже якщо
ухвалять законопроект № 2173а, то невикористані «старі» залишки (ряд. 31 декларації за червень/
II квартал) автоматично додадуть до ліміту реєстрації (детальніше про це див. відповідь на
наступне запитання).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі