Перевищено мільйон: з коли застосовувати РРО

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Підприємець перебуває на спрощеній системі (гр. 3). У I кварталі 2015 року обсяг доходу перевищив 1 млн грн. З якого числа треба застосовувати РРО?

Чітко кажучи, вас нова редакція п. 296.10 ПКУ, що звільнила малодохідних підприємців від застосування РРО, взагалі не стосується.

Станом на 01.07.2015 р. ПКУ зобов’язав вас (як утім і інших третьогрупників) застосовувати РРО. Проте подальші поправки до цього пункту ПКУ звільнили від цього обов’язку тільки тих, у кого річний дохід не перевищив 1 млн грн. Вони зобов’язані застосовувати РРО тільки в разі, якщо дохід перевищить 1 млн грн., але не одразу, а з першого числа першого місяця кварталу, наступного за тим, в якому критерій перевищено. Але вас це звільнення ніяк не стосується — у вас критерій уже перевищено.

Тому не виключено, що податківці будут наполягати на тому, що застосовуванні РРО починаючи з 1 липня 2015 року. Набуття чинності поправками до ПКУ на вас ніяк не впливає*.

* Утім, остаточний висновок можна буде зробити після появи тексту цього Закону.

Теги РРО дохід
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити