Стара алкогольна ліцензія годиться і для пива

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Суб’єкт господарювання— юрособа (кафе) має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкоголем. З 01.07.2015 р. пиво стало алкогольним напоєм. Чи підходить для продажу пива діюча ще алкогольна ліцензія, чи потрібно отримати нову на пиво? Чи діє мораторій на перевірки (до нас приходять і перевіряють)?

Якщо вже є ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем, то отримувати нову для пива не потрібно.

З 01.07.2015 р. пиво (крім безалкогольного) — алкогольний напій. Тому для того, щоб займатися роздрібною торгівлею алкогольним пивом, суб’єкт господарювання повинен мати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Цю ліцензію оформляють на вид господарської діяльності (у цьому випадку — роздрібну торгівлю алкоголем) незалежно від номенклатури алкогольних напоїв, що продаються. Тому якщо у вас уже є така, то спокійно продовжуйте торгувати за нею й пивом.

Що стосується мораторію на перевірки, то на вас він не поширюється. Мораторій на перевірки у 2015 — 2016 роках стосується підприємств, установ, організацій та фізосіб з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік. Виняток: дозвіл уряду на перевірку; заявка самого суб’єкта господарювання; рішення суду чи вимога Кримінального кодексу ( п. 3 розд. II Закону № 71).

Але цей мораторій з 01.01.2015 р., на жаль, не поширюється на (1) перевірки суб’єктів господарювання, які реалізують підакцизні товари, (2) перевірки дотримання наявності ліцензії, повноти нарахування ПДФО і ЄСВ.

Тому зважаючи на специфіку вашої діяльності (продаєте підакцизний товар, що підлягає ліцензуванню) не дивно, що вас перевіряють.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити