Оподатковуємо зарплату інваліда

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Приймаємо на роботу інваліда. Як оподатковувати його трудові доходи?

З трудових доходів, нарахованих працівнику-інваліду, як і з доходів інших працівників, утримуйте ПДФО за ставками 15 і 20 % і ВЗ за ставкою 1,5 % (крім декретних, які не обкладаються ПДФО і ВЗ), а також справляйте ЄСВ. Чому ми не написали ставки для ЄСВ? Тому що для інвалідів, працевлаштованих на звичайних підприємствах, в установах, організаціях, установлено спецставку ЄСВ в частині нарахувань. Щодо таких працівників ЄСВ:

— нараховуйте на зарплату, лікарняні, декретні за єдиною ставкою 8,41 %;

— утримуйте за загальними ставками: із зарплати за ставкою 3,6 %, лікарняних та декретних — 2 %.

А ось роботодавцям інвалідів — підприємцям не пощастило. Вони зобов’язані до трудових доходів інвалідів застосовувати загальні ставки. Тобто ЄСВ:

— нараховувати на зарплату за ставкою, установленою згідно з класом профризику виробництва (від 36,76 до 49,7 %), утримувати за ставкою 3,6 %;

— нараховувати на лікарняні та декретні за ставкою 33,2 %, утримувати за ставкою 2 %.

Важливо! Інвалідність працівника підтверджує засвідчена його роботодавцем копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності (форма № 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30.07.2012 р. № 577). Спецставку ЄСВ (8,41 %) застосовуйте з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше отримання підприємством зазначеної довідки.

Урахуйте: якщо база справляння ЄСВ (за винятком винагороди за ЦПД) за працівником-інвалідом менше мінімальної зарплати (далі - МЗП), роботодавці-юрособи мають право не застосовувати, а роботодавці-підприємці зобов’язані виконати вимогу про сплату ЄСВ з МЗП.

І ще один важливий момент! Роботодавці-юрособи не враховують працівників-інвалідів та їх доходи при розрахунку показників, що беруть участь у розрахунку понижуючого коефіцієнта, і не застосовують такий коефіцієнт до ставки ЄСВ 8,41 %.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити