Порожня декларація з ПДВ у новачка

В обраному У обране
Друк
Яновська Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2015/№ 46
Чи потрібно подавати новоствореному платнику ПДВ порожню декларацію з ПДВ, якщо в ній немає показників?

Ні, подавати порожню декларацію з ПДВ платнику-новачку не потрібно. Це випливає з  п. 49.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ). У ньому зазначено, що платник податків зобов’язаний подавати податкові декларації за кожним окремим податком, платником якого він є, за кожен установлений ПКУ звітний період, в якому:

— виникають об’єкти оподаткування

або

— є показники, що підлягають декларуванню.

Тобто для неподання декларації у вас не повинно бути ані податкового кредиту, ані податкових зобов’язань, ну а від’ємного ПДВ у новачка не може бути апріорі.

Напевно, вас бентежить норма п. 9 розд. III Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966, де зазначено, що декларація 0110 подається платником за звітний період незалежно від того, чи проводив такий платник господарську діяльність у звітному періоді.

Вважаємо, що це «рудимент», який проскочив у новий Порядок випадково, зі старих часів. Підтвердженням тому — адекватна консультація податківців (підкатегорія 101.22 БЗ). У ній вони справедливо зазначили: «...у разі якщо платником податків господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (у тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то податкова декларація з ПДВ за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ПКУ не подається».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити