Додаток Д2: коли про нього можна забути?

В обраному У обране
Друк
Яновська Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2015/№ 46
Чи слід подавати додаток Д2 за травень, якщо ми вже у квітні все, що було в Д2, поставили в рядки 27 і 20.2 декларації з ПДВ?

Імовірно, йдеться про «старий» від’ємний ПДВ, який був вами заявлений в лютневій та/або березневій декларації (у полі «а» додатка Д2) на збільшення суми ліміту, необхідної для реєстрації податкових накладних в ЄРПН ( п. 33 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ*).

* Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

І цей «старий» ПДВ вам підтвердили податківці у квітні, збільшивши саме у квітні відповідну суму ліміту в системі електронного адміністрування (п. 91 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569).

Звичайно, до 01.07.2015 р. вам не потрібна ця сума для виписки податкових накладних ( п. 35 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ), але вже у квітні вона має бути відображена у складі податкового кредиту за ряд. 20.2 декларації, з одночасним заповненням ряд. 27 і додатка Д2. Судячи з питання, ви так і зробили, що цілком правильно!

Що ж далі? А далі забудьте про додаток Д2: з декларацією за травень його не треба подавати, там уже нічого відображати. Адже показники рядків 20.2 і 26 — 31 декларації, які розшифровуються в додатку Д2, за травень мають бути порожніми. Чому? Тому що у складі декларації подаються додатки тільки в разі заповнення даних у відповідних рядках декларації. Про це чітко зазначено в п9 розд. III Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити