(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2015/№ 50

Матдопомога до відпустки: дві сторони однієї медалі

http://tinyurl.com/yysq7928
Ура! Літо настало! Вилазки на природу, спекотне сонечко, пляж, свіжі фрукти, шашлички і, нарешті, довгоочікувана відпустка… І на додаток до всього цього щастя дбайливі роботодавці не забувають надавати працівникам матеріальну допомогу. Як оформити таке надання? Як оподатковувати? Чи є варіанти мінімізації податкового навантаження? Зараз усе розповімо.

До вашої уваги пропонуємо два види матеріальної допомоги, яку можна виплатити працівнику, який іде у відпустку. Ось вони:

1) матеріальна допомога систематичного характеру;

2) нецільова благодійна допомога разового характеру.

Якщо ви плануєте тішити грошиками до відпустки всіх або більшість працівників, то використовуйте перший вид допомоги. А ось якщо ви хочете відзначити одного-двох цінних кадрів — відпускників, підійдуть обидва варіанта. Тут орієнтуйтеся на свої переваги та враховуйте податкове навантаження. Про нього зараз і поговоримо, щоб розвіяти ваші сумніви.

Систематична матеріальна допомога (оздоровлюємо всіх поспіль)

Матеріальна допомога систематичного характеру, яка надається всім або більшості працівників, належить до фонду оплати праці (далі — ФОП) у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат (п.п. 2.3.3 Інструкції № 5*). Підстави, періодичність (систематичність) надання матеріальної допомоги систематичного характеру застерігають у колективному договорі підприємства або в індивідуальних трудових договорах.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

Для цілей ПКУ** і Закону № 2464*** систематична матдопомога підпадає під визначення «заробітна плата» (див. п.п. 14.1.48 ПКУ, п.п. 5 п. 3 Інструкції № 449****). Тому її суму обкладайте ПДФО, ВЗ і ЄСВ і відображайте у складі зарплати у формі № 1ДФ (у розділі I — з ознакою доходу «101», а також у розділі II) і звіті з ЄСВ.

** Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

*** Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

**** Інструкція про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Приклад 1. Працівник служби збуту підприємства йде в щорічну відпустку в червні 2015 року. Відповідно до колективного договору в цьому самому місяці йому надали матеріальну допомогу на оздоровлення в сумі 2000,00 грн.

№ з/п

Зміст операції

Кореспондуючі рахунки

Сума, грн.

дебет

кредит

1

Нараховано матеріальну допомогу

93

661

2000,00

2

Нараховано ЄСВ (2000,00 х 37,26*: 100)

93

651

745,20

3

Утримано ЄСВ (2000,00 х 3,6 %)

661

651

72,00

4

Утримано ПДФО ((2000,00 - 72,00) х 15 %)

661

641/ПДФО

289,20

5

Утримано ВЗ (2000,00 х 1,5 : 100)

661

642/ВЗ

30,00

6

Перераховано ЄСВ, ПДФО, ВЗ
(745,20 + 72,00 + 289,20 + 30,00)

651, 641/ПДФО,
642/ВЗ

311

1136,40

7

Виплачено матеріальну допомогу
(2000,00 - 72,00 - 289,20 - 30,00)

661

301

1608,80

* Ставка ЄСВ у частині нарахувань у розмірі 37,26 % прийнята умовно.

Нецільова благодійна допомога (оздоровлюємо обраних)

Нецільова благодійна допомога (далі — НБД) є різновидом матеріальної допомоги разового характеру. Вона не включається до фонду оплати праці (п.п. 3.31 Інструкції № 5). Крім того, така допомога зазначена в Переліку № 1170* серед виплат, з яких не справдяють ЄСВ. Водночас, якщо зачастити з її наданням, перевіряючі можуть «підтягнути» її під визначення систематичної матеріальної допомоги (див. вище), а отже, «вітаємо» ЄСВ «зверху» і «знизу».

* Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

З ЄСВ визначилися. А що з ПДФО та ВЗ? Суму НБД, у тому числі матеріальної, не обкладайте ПДФО, якщо виконано дві умови, прописані у п.п. 170.7.3 ПКУ. Перша — допомогу надає резидент. Друга — сума нецільової допомоги сукупно за 2015 рік не перевищує 1710 грн.

З неоподатковуваної НБД (її частини) ВЗ не справляєте. Підстава — п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 ПКУ.

Неоподатковувану НБД (її частину) у розділі:

— I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ відображайте з ознакою доходу «169»;

— II форми № 1ДФ не вказуйте.

Важливо! Якщо не виконана:

— перша умова для неоподаткування, то вся сума НБД потрапить до оподатковуваного доходу одержувача;

— лише друга умова, то

частину НБД, що дорівнює 1710 грн., не обкладайте ПДФО, а частину, що перевищує зазначену суму, уключайте до оподатковуваного доходу одержувача як дохід у вигляді додаткового блага

Додаткове благо обкладайте ПДФО за ставками 15 % і 20 % залежно від загальної суми доходу, нарахованого в місяці надання НБД.

Крім того, з НБД, що обкладається податком на доходи, доведеться утримати ВЗ.

Суму оподатковуваної НБД відображайте в розділі:

— I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «126»;

— II форми № 1ДФ в загальній сумі доходів, з яких справлявся ВЗ.

У звіті з ЄСВ нецільову благодійну допомогу (як оподатковувану, так і неоподатковувану) не відображайте.

Бухгалтерський облік НБД розглянемо на прикладі.

Приклад 2. Працівник підприємства подав заяву з проханням про надання йому нецільовій благодійної допомоги у зв’язку з сімейними обставинами. Нецільову благодійну допомогу надано в розмірі 1700 грн.

Сума допомоги не перевищує 1710 грн. Тому її не обкладатимемо ПДФО і ВЗ.

№ з/п

Зміст операції

Кореспондуючі рахунки

Сума, грн.

Дт

Кт

1

Нараховано нецільову благодійну допомогу

949

685

1700,00

2

Видано нецільову благодійну допомогу

685

301

1700,00

Тепер ви знаєте все про податкове навантаження в разі надання матеріальної допомоги працівникам. Вибір за вами.

висновки

  • Якщо матеріальну допомогу виплачуєте всім або більшості працівників, то обкладайте її ПДФО, ВЗ та ЄСВ у складі зарплати.

  • Якщо хочете допомогти оздоровитися лише окремим працівникам, можна надати їм нецільову благодійну допомогу. Сума такої допомоги, що не перевищує у 2015 році 1710 грн., не обкладається ні ПДФО, ні ВЗ, ні ЄСВ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
матеріальна допомога, відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті