Кримчанин з українським паспортом: уже нерезидент, але ще не іноземець

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2015/№ 20
На підприємство прийнятий працівник з кримською пропискою в українському паспорті. Чи потрібно отримувати дозвіл на використання праці іноземця?

Ні, для працевлаштування кримчанина дозвіл від служби зайнятості не потрібний.

Дійсно, приймати на роботу іноземних громадян та осіб без громадянства можна тільки у разі, якщо вони мають спеціальний дозвіл на працевлаштування* (ч. 1 ст. 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI).

* Правила видачі такого дозволу встановлені Порядком видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженим постановою КМУ від 27.05.2013 р. № 437.

Але! Працівник, який має податкову адресу (місце проживання) на території вільної економічної зони «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим»), не є іноземцем. Такий статус належить особам, які не тільки не мають громадянства України, але ще і є громадянами (підданими) іншої держави або держав (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 р. № 3773-VI).

У вашому ж випадку працівник є громадянином України, що підтверджує «український» паспорт. А той факт, що він прописаний у ВЕЗ «Крим», у цьому випадку значення не має. Отже, приймати на роботу кримчанина можна у звичайному порядку: спеціальних дозволів або документів не вимагається.

Важливо! Пам’ятайте: для цілей оподаткування доходів, що виплачуються такому працівникові, його кримська прописка відіграє ключову роль. У цьому випадку діятимуть правила, встановлені для нерезидентів. Детально цю тему можна вивчити в  «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 90, с. 24; № 89, с. 22.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд