(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 19
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/22
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2015/№ 20

Орендар — тут, орендодавець — там: куди сплачувати ПДФО?

Підприємець орендує приміщення у фізособи-непідприємця. Куди сплачувати ПДФО із суми орендної плати: за місцем реєстрації орендодавця чи орендаря?

У цьому випадку орендар (тобто підприємець) є податковим агентом стосовно орендодавця-фізособи (п.п. 170.1.2 ПКУ). Отже, обов’язок щодо сплати ПДФО з доходу у вигляді орендної плати покладений саме на підприємця.

Порядок сплати (перерахування) податку закріплено у ст. 168 ПКУ. Зокрема, фізособа, яка є податковим агентом, сплачує (перераховує) ПДФО за місцем своєї реєстрації в контролюючому органі (п.п. «а» п.п. 168.4.5 ПКУ). Інакше кажучи, підприємець сплачує податок за орендодавця за своєю податковою адресою.

Орендар також зобов’язаний відобразити суму орендної плати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «106».

Увага! З 01.01.2015 р. договори оренди потрап­ляють під обкладення військовим збором. Річ у тім, що із зазначеної дати об’єктом обкладення збором є доходи, визначені у ст. 163 ПКУ. Їх розшифровка — у ст. 164 ПКУ. Оскільки орендна плата згадується в п.п. 164.2.5 ПКУ (входить до об’єкта), то обкладаємо її військовим збором. Докладніше про «військовозбірні» зміни читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 28.

А от нараховувати та утримувати ЄСВ з орендної плати не потрібно.

ПДФО, оренда додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті