(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 19
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2015/№ 24

Підприємці та працівники-інваліди: ЄСВ з мінзарплати

Працівник-інвалід працевлаштований у фізичної особи — підприємця за основним місцем роботи. Згідно з рекомендаціями, зазначеними в довідці до акта огляду МСЕК, йому встановлено неповний робочий день. У зв’язку з цим місячна сума заробітної плати такого працівника менше мінімальної заробітної плати. Чи потрібно в цьому випадку дотримуватися вимоги Закону про ЄСВ про сплату ЄСВ з мінзарплати?

Підприємці, які використовують працю найманих працівників, при нарахуванні ЄСВ на зарплату інвалідів повинні застосовувати ставку, що встановлена ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ і залежить від класу профризику виробництва. А при нарахуванні лікарняних і декретних такі роботодавці застосовують ставку ЄСВ, установлену ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ.

Пільгова ставка ЄСВ у розмірі 8,41 % у частині нарахувань на зарплату, лікарняні та декретні інвалідів установлена тільки для роботодавців — юридичних осіб. Підприємці в зазначеній нормі не згадані, тому застосовувати спецставку вони не можуть.

Вимогу про сплату ЄСВ з мінімальної зарплати, якщо база нарахування (крім винагород за ЦПД) не перевищує її розмір, прописано в  ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. Як зазначено вище, саме цими нормами керується підприємець при нарахуванні ЄСВ на зарплату, лікарняні та декретні своїх працівників, у тому числі інвалідів. Тому якщо інвалід працевлаштований у підприємця за основним місцем роботи і база нарахування ЄСВ за таким працівником не перевищує мінзарплату, зокрема, у зв’язку з установленням неповного робочого часу, то ЄСВ нараховуйте на мінзарплату.

Важливо! Нарахувати ЄСВ на фактичний дохід основного працівника-інваліда можна тільки в місяці прийняття (звільнення) такого працівника, якщо такий місяць був відпрацьований ним не повністю. Крім того, вимоги про сплату ЄСВ з мінзарплати можна не дотримуватися, якщо база нарахування ЄСВ за працівником у звітному місяці дорівнює нулю (весь місяць перебував у відпустці для догляду за дитиною; був у відпустці без збереження заробітної плати; прогулював роботу; був непрацездатний, проте лікарняний оплаті не підлягає).

Зауважте, що для працівників-інвалідів, які працюють у вас за сумісництвом, вимоги про сплату ЄСВ з мінзарплати дотримуватися не потрібно. Тобто за такими працівниками ЄСВ нараховуйте на фактичний дохід.

Розмір ЄСВ у частині утримань із зарплати для працівників-інвалідів становить 3,6 %, у частині утримань із сум лікарняних і декретних — 2 %. Суму ЄСВ у частині утримань визначайте виходячи з фактично нарахованого доходу працівника.

працівник-інвалід, підприємець, ЄСВ, мінімальна зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті