«Долютнева» переплата з ПДВ

В обраному У обране
Друк
Нестеренко Максим, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 38
На старому особовому рахунку залишилася переплата з ПДВ за період до 01.02.2015 р. Чи можна врахувати її у зменшення ПЗ з ПДВ?

Запитання доволі розповсюджене. Адже згідно з абзацом третім п. 87.1 ПКУ переплата може погашати поточні податкові зобов’язання платника. Причому, якщо виходити з цієї норми, попередня переплата з ПДВ має зменшувати поточні податкові зобов’язання з ПДВ автоматично навіть без заяви платника (див. також консультацію із БЗ, підкатегорія 135.04).

Але якщо говорити про ПДВ, тут все не так просто. Бо ж сплата ПДВ, задекларованого платником починаючи з 1 лютого 2015 року, здійснюється винятково з рахунка у системі електронного адміністрування ( п. 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569). ПКУ передбачає, що суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ автоматично збільшують ліміт реєстрації платника. Але це відбудеться лише станом на 1 липня 2015 року ( п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

Зараз же податківці не зараховують автоматично переплату на старому рахунку в рахунок сплати поточних податкових зобов’язань за лютий — червень 2015 року. Про це свідчить як практика, так і деякі роз’яснення місцевих податкових органів* (про них — у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 25, с. 4). І хоча у ПКУ для цього підстав немає, податківці навряд чи свою думку змінять.

* Див., наприклад, роз’яснення ДФСУ у Волинській області: http://vl.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/189363.html.

Єдине, на що можна зараз спрямувати цю переплату — то це на погашення податкових зобов’язань, визначених в уточнюючих розрахунках, податкових зобов’язань, донарахованих податківцями, а також на погашення штрафних санкцій і пені. Тобто всього того, що і після 01.02.2015 р. продовжує сплачуватися не з електронного, а з поточного рахунка ( п. 25 Порядку № 569). Ці всі платежі стара переплата погасить.

Якщо ж ви не використаєте «долютневу» переплату до 01.07.2015 р. — вона автоматично збільшить ваш ліміт реєстрації ( п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). І не забувайте: якщо у вас переплата, якій вже минуло 1095 днів, — використати її ви не зможете взагалі ( п. 102.5 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити