(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 36-37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2015/№ 38

УР: додаткове поле і додаток Д2

Що зазначати в додатковому полі рядка 22.1 УР: переносити його значення з декларації, що виправляється, чи брати новий ліміт на дату подання УР? Як має бути заповнено уточнюючий додаток Д2?

Одразу зазначимо: у формі УР графи для виправлення суми додаткового поля ряд. 22.1 «сума, обчислена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації» не передбачені.

У ньому є місце тільки для одного значення. І якщо дотримуватися логіки — «ліміту реєстрації» з додаткового поля помилкової декларації. Адже ви виправляєте декларацію минулого періоду, відповідно й ліміт реєстрації у вас має бути «минулий».

Ставити новий (той, інформацію про який ви готові одержати на дату формування УР) не можна. Він буде актуальним виключно для декларування показників поточного звітного періоду. І до періоду, що виправляється, жодного відношення не має.

Тепер про додаток Д2. Він подається при заповненні ряд. 26, 27, 39 і 31 з розд. IV декларації з ПДВ. Якщо ви вирішили навести лад у цих рядках і в УР хоча б один з них виправляється (заповнена гр. 6 УР), то без уточнюючого додатка Д2 не обійтися.

Зауважимо, що податківці при поданні будь-якого уточнюючого додатка радять заповнювати його на суму коригування (див. підкатегорію 101.23 БЗ). Але з Д2 цей номер не пройде. Поля та обидві його таблиці містять не просто показники або розшифровки рядків декларації, а розрахунки певних сум. Виправити їх за допомогою простого механізму коригування (зазначаючи «дельту» з гр. 6) не вийде.

Правильніше в уточнюючому додатку Д2 зазначити всі показники заново, тобто так, нібито помилки не було зовсім (зауважимо, що така практика подання деяких уточнюючих додатків застосовувалася й раніше). Питання в тому — чи готове врахувати такі поправки програмне забезпечення? Зауважимо, що воно ще недосконале. А самі податківці, на жаль, поки що не дають відповіді на це запитання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
уточнюючий додаток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті