(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 36-37
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2015/№ 39

Студент ≠ сумісник

Працевлаштовуємо студента. Приймати за сумісництвом чи за основним місцем роботи?

Приймати до колективу студента потрібно як основного працівника, якщо він ніде не працює за трудовим договором.

Як відомо, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві за наймом*. Однак відносини між вишом і студентом не є трудовими відносинами, а тому навчання, нехай навіть і на денній формі, не є основним місцем роботи студента.

* Пункт 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.

Відтак, якщо студент, що навчається на денній, вечірній, заочній, екстернатній або дистанційній формі навчання, ніде не працює, то робоче місце, на яке він працевлаштується, буде його основним місцем роботи. Зауважте: такого висновку дійшов і Пленум ВСУ в п. 14 постанови від 24.12.99 р. № 13.

Отже, при прийнятті на роботу студент повинен буде надати роботодавцю трудову книжку. А якщо він працевлаштовується вперше і не має трудової книжки? У цьому випадку підприємство зобов’язане оформити йому трудову книжку протягом 5 днів із дня прийняття на роботу ( ч. 3 ст. 48 КЗпП).

сумісник, студент додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті