(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, травень, 2015/№ 39

 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   Знайомимося: працівник — сумісник Сьогодні багато працівників, намагаючись поліпшити свій матеріальний стан, займаються пошуком додаткової роботи, у тому числі й у інших роботодавців. Що за «звір» робота за сумісництвом? Чим вона відрізняється від суміщення? Дайте розбиратися.
 •   Робота за сумісництвом: коли вона заборонена/обмежена? Зростання цін і тарифів стимулює до того, щоб заробляти більше. Робити це можна найрізноманітнішими способами. У їх числі — пошук додаткової роботи, на яку можна влаштуватися сумісником. Але чи завжди це допускається законом? Відповідь на це запитання ви знайдете тут.
 •   Приймаємо і звільняємо сумісника Що потрібно знати, приймаючи на роботу сумісника? Чи можна йому встановлювати строк випробування? Як бути із записом у трудовій книжці про роботу за сумісництвом? Чи є додаткові підстави для звільнення сумісника? Відповіді на ці та інші приймально-звільнювальні запитання — у цій статті.
 •   Оплачуємо працю сумісника Як ми вже з’ясували, сумісник — це звичайний працівник, на якого в повному обсязі поширюються положення трудового законодавства та законодавства про оплату праці. Тому він має право на оплату своєї праці. Як повинна оплачуватися праця сумісника і як оподатковується його зарплата, ми з’ясуємо в цій статті.
 •   Сумісник іде у відпустку Сумісники мають право на відпочинок, як і основні працівники. Проте така зайнятість все ж вносить корективи до «відпускної» теми. Хочете знати подробиці? Будь ласка!
 •   Допомога від ФСС для сумісника Особи, які працюють за сумісництвом, так само як і їх основні «одноплемінники», застраховані в системі загальнообов’язкового державного соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Проте розраховувати на всі блага від такого страхування вони не можуть. Так, наприклад, допомогу на поховання за рахунок коштів ФСС за місцем роботи за сумісництвом не надають. Але не будемо про зовсім сумне. Краще поговоримо про те, на що можуть розраховувати сумісники: про лікарняні та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. Тим паче, що поговорити є про що. Нюансів тут багато.
 •   ПСП у сумісника Відомо, що ПСП полегшує податковий прес працівникам з невеликою заробітною платою. Але зловживати щедрістю держави не варто. Що чекає сумісника, якщо ПСП застосовувалася до його зарплати і за основним місцем роботи, і за сумісництвом? Хорошого мало, але ситуацію потрібно виправляти якнайшвидше.
 •   Зміна статусу: основний працівник ↔ сумісник Були у працівника два місця роботи — основне та сумісництво. Вирішив він, що досить бігати на дві роботи, і звільнився… з основного місця роботи. Що стало з сумісництвом? Правильно! Місце роботи за сумісництвом стало його основним місцем роботи, на яке він і приніс свою трудову книжку.
  А ось іще ситуація. Знайшов собі працівник хорошу роботу, де й посада трохи краща, і зарплата вища, але зі старою роботою розставатися не хоче. Домовився він із колишнім роботодавцем, що працюватиме у нього не за основним місцем роботи, а за сумісництвом. А основне місце роботи буде в нового роботодавця.
  Життєві історії? Цілком! Але як документально оформити зміну статусу працівника? Як відобразити це у звітності? Ми допоможемо вам розібратися з цими питаннями.
 •   Студент ≠ сумісник Працевлаштовуємо студента. Приймати за сумісництвом чи за основним місцем роботи?
 •   Підприємець нам не сумісник На роботу влаштовується фізособа, яка одночасно є підприємцем. Чи буде таке місце роботи для неї сумісництвом?
 •   Лікарняний від сумісника: підходить тільки копія Працівник приніс за місцем роботи за сумісництвом оригінал лікарняного листка (на лицьовому боці зазначено місце роботи за сумісництвом). Чи можна оплатити такий лікарняний?
 •   За свій рахунок відпочиваєш — лікарняних не маєш Сумісник у відпустці «за свій рахунок» захворів. Приніс копію лікарняного листка і довідку з основного місця роботи. Чи оплачувати такий лікарняний?
 •   Сумісник на громадських роботах: що з ЄСВ? У яких випадках зарплату працівників, зайнятих на громадських роботах, для ЄСВ-цілей не потрібно «дотягувати» до «мінімалки»?
 •   «Інвалідний» норматив і «трудова» квота: сумісники не беруться до уваги Чи можна зараховувати сумісників у виконання «трудової» квоти і до розрахунку «інвалідного» нормативу?
 •   Сумісник декларує зарплату більше 146160 грн. Чи потрібно суміснику подавати декларацію про доходи, якщо він не отримував інших доходів, крім зарплати?
 •   Строк випробування відпустці не перешкода: привілеї для сумісників Сумісник під час випробування просить надати йому відпустку у зв’язку з відпусткою за основним місцем роботи. Чи має він на це право?
 •   Роботодавець, навчи сумісника… охороні праці Чи потрібно організовувати для сумісників навчання з питань охорони праці?
Перейти до номеру
 • № 43
 • № 42
 • № 41
 • № 40
 • № 38
 • № 36-37
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.