Лікарняний від сумісника: підходить тільки копія

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 39
Працівник приніс за місцем роботи за сумісництвом оригінал лікарняного листка (на лицьовому боці зазначено місце роботи за сумісництвом). Чи можна оплатити такий лікарняний?

Можна, але треба дещо виправити. Що саме і як? Зараз розповімо.

Сумісники мають повне право на оплату днів тимчасової непрацездатності: як за рахунок коштів роботодавця, так і за рахунок соцстраху. При цьому підставою для призначення виплат у разі роботи за сумісництвом є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105). Крім того, сумісник має надати довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи (п. 21 Порядку № 1266).

Виходить, що сумісник як застрахована особа має право на оплату перших п’яти днів хвороби і на допомогу по тимчасовій непрацездатності. Однак у цій ситуації ті документи, які він надав, не є підставою для призначення виплат з тимчасової непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом. Як же бути? Дуже просто.

По-перше, сумісник повинен звернутися до лікаря, який видав листок непрацездатності, з проханням виправити на його лицьовому боці місце роботи (назву підприємства та адресу). Такі виправлення підтверджуються записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря і печаткою установи охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».

По-друге, за основним місцем роботи потрібно отримати засвідчену копію лікарняного листка (з виправленою назвою підприємства та адресою) і довідку про середню заробітну плату.

Ось тепер для оплати днів тимчасової непраце­здатності за місцем роботи за сумісництвом за таким лікарняним листком немає жодних перешкод.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити