За свій рахунок відпочиваєш — лікарняних не маєш

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 39
Сумісник у відпустці «за свій рахунок» захворів. Приніс копію лікарняного листка і довідку з основного місця роботи. Чи оплачувати такий лікарняний?

У цій ситуації сумісник приніс правильний і повний комплект «лікарняних» документів (див. попереднє запитання). З цим усе гаразд. Проте є одне «але»!

Не оплачуються дні тимчасової непрацездатності, що припадають на період відпустки без збереження заробітної плати

Причому лікарняні «не світять» як за рахунок роботодавця, так і за рахунок соцстраху (п. 6 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105, абз. 6 п. 4 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439).

А ось якщо після закінчення відпустки «за свій рахунок» працівник продовжує хворіти, то лікарняний потрібно оплатити з того дня, коли працівник після закінчення відпустки повинен був стати до роботи.

Нагадаємо: такий «проліт» з лікарняними стосується днів непрацездатності, що припадають на відпустку без збереження зарплати. Якби сумісник захворів під час щорічної основної відпустки, то дні непрацездатності оплатили б у загальному порядку. При цьому на кількість днів хвороби, які «зачепили» період відпочинку, відпустку потрібно продовжити або перенести на інший період.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити