Сумісник декларує зарплату більше 146160 грн.

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 39
Чи потрібно суміснику подавати декларацію про доходи, якщо він не отримував інших доходів, крім зарплати?

Як не крути, але сумісник, як мінімум, має двох роботодавців: за основним місцем роботи та за сумісництвом. Отже, такий працівник отримував хоча би в одному місяці зарплату від двох податкових агентів. Що із цього приводу говорить ПКУ? А ось що.

Ви зобов’язані подати річну декларацію про доходи, якщо отримували одночасно від двох або більше податкових агентів доходи у формі зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород за трудовим або цивільно-правовим договором, загальна річна сума яких у 2014 році перевищила 146160 грн. ( п.п. «є» п. 176.1 ПКУ).

Отже, формально сумісник ризикує «нарватися» на обов’язкове подання декларації. Але! Якщо ви не отримували інших доходів від податкових агентів, а річна зарплата у вас була скромнішою, ніж зазначена сума, то подавати декларацію не потрібно.

Якщо ж надходження від податкових агентів (у тому числі від роботодавців) за рік перевищили 146160 грн., то суміснику необхідно було задекларувати свої доходи до 1 травня 2015 року.

Як бачите, дата рубежу вже минула. Однак покарання за прострочення є несуворим: або попередження, або адмінштраф від 51 до 136 грн. за ст. 1641 КпАП.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити