(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 38
  • № 36-37
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/38
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2015/№ 40

Немає діяльності, немає доходу, немає ЄСВ

ФОП на загальній системі не отримував доходи з 01.01.2015 р., а з II кварталу 2015 року він узагалі призупинив діяльність. Чи потрібно йому сплачувати ЄСВ за місяці, в яких він не працював та не отримував дохід?

ФОП на загальній системі сплачує ЄСВ тільки за місяці, в яких отримано чистий дохід, незалежно від того, веде він діяльність чи її тимчасово припинив ( п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464). Якщо ви отримали нульовий чистий дохід або збиток, то за безприбуткові місяці ЄСВ сплачувати не зобов’язані. Але, якщо ви піклуєтеся про свій пенсійний стаж, то можете за такий місяць ЄСВ заплатити ( абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464). Підкреслимо: це ваше право, але не обов’язок. Якщо ви скористаєтеся цим правом, то самостійно визначайте базу для обкладення ЄСВ. При цьому його сума має бути не менше мінімального і не більше максимального страхового внеску.

Як бути зі сплатою ЄСВ-авансів «за себе»? Якщо за підсумками 2014 року було розраховано аванси з ПДФО (у декларації про доходи за 2014 рік), то аванси з ЄСВ формально потрібно сплачувати протягом року в будь-якому разі. Переглянути цю суму в бік зменшення, на відміну від ПДФО-авансів, не вийде. Однак є важливий нюанс: ми вважаємо, що ЄСВ-аванси «за себе» для підприємця на загальній системі не є обов’язковими до сплати — їх сплату не передбачено Законом № 2464. Про те, що відповідальності за їх несплату немає, зазначають і податківці в підкатегорії 301.09 БЗ.

Що стосується ЄСВ-звітності (за формою № Д5 (річна)), то подати її треба буде за підсумками року. ФОП на загальній системі зобов’язані подавати звітність з ЄСВ за себе незалежно від того, ведуть вони діяльність чи призупинили (п. 12 розд. II Порядку № 435). У цій звітності прокреслюємо місяці бездіяльності, а потім перераховуємо суму зобов’язання з урахуванням сплачених авансів з ЄСВ.

ЄСВ, дохід додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті