Поворотну фіндопомогу не відобразили в формі № 1ДФ

В обраному У обране
Друк
Клиженко Я., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 40
Фізособі (засновнику) підприємство повернуло безпроцентну фінансову допомогу. Які наслідки будуть, якщо не відобразити таке повернення в формі № 1ДФ?

Почнемо з хорошого: основна сума фінансової допомоги, що повертається фізособі (у цьому випадку — засновнику), не обкладається ПДФО ( п.п. 165.1.31 ПКУ). Більше того, «звільняючий» підпункт ПКУ діє і щодо ВЗ. Інакше кажучи, суми, що повертаються, не обкладають ВЗ. Однак у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ суму такої допомоги відобразити потрібно. Для цього призначена ознака доходу «153». При цьому у графах 4а і 4 податківці рекомендують проставляти нулі. До речі, якщо юрособа повертає тільки частину фінансової допомоги, то в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ відображається тільки частина поверненої допомоги. Така «підказка» є в розділі 103.25 БЗ.

У другому розділі форми № 1ДФ відомості про поворотну фіндопомогу не відображають.

Що буде, якщо не відобразити таку суму у формі № 1ДФ? На жаль, нічого хорошого. Така помилка належить до штрафонебезпечних. Нагадаємо: штраф накладається за невнесення до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ інформації як про доходи, з яких ПДФО утримується, так і про доходи, що не підлягають обкладенню ПДФО ( п. 119.2 ПКУ). Інакше кажучи, невідображення поворотної фіндопомоги в формі № 1ДФ потрапляє під таке покарання.

При цьому, як показує практика, штраф у розмірі 510 грн. згідно з  п. 119.2 ПКУ накладається як при самостійному виправленні помилки, так і в разі її виявлення під час перевірки. Тобто навіть якщо виправити помилку через уточнюючий Податковий розрахунок, то штрафу не уникнути. Тому краще не поспішати: може й не знайдуть.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити