(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 39
  • № 38
  • № 36-37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/38
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2015/№ 40

ПСП «на дітей»

У працівниці підприємства троє дітей. Як застосувати до її зарплати ПСП?

Працівники, в яких двоє або більше дітей, за одним місцем роботи мають право на ПСП з розрахун­ку на кожну дитину ( п.п. 169.1.2 ПКУ). Причому в такої пільги є вікове обмеження: дитині (дітям) має бути не більше 18 років.

Також урахуйте обмеження за розміром зар- плати: вона не повинна перевищувати граничний розмір доходу. Причому для одного з батьків таку межу розраховують кратно кількості дітей. Інакше кажучи, обоє батьків «трійці» мають право на ПСП у розмірі 1827 грн. (609 грн. х 3). Але! Для одного з батьків межа у 2015 році дорівнює 1710 грн., а для іншого — 5130 грн. (1710 грн. х 3 дітей). З межею порівнюємо нараховану заробітну плату, а не базу оподаткування зарплати.

Увага! Батьки мають право самостійно вирішувати, хто з них застосовуватиме право на визначення граничного розміру доходу кратно кількості дітей. Це зазначають у заяві про застосування ПСП.

Отже, якщо всім дітям працівниці немає ще 18 років і її зарплата не перевищує граничний розмір доходу, то у 2015 році вона має право на ПСП у розмірі 1827 грн. Урахуйте, що паралельно користуватися ПСП на себе працівниця не може!

Для того, щоб скористатися правом на ПСП, працівниця має надати заяву про застосування ПСП і копії свідоцтв про народження дитини (інших документів, що підтверджують батьківство та вік дітей). Зауважте, що ПСП «на дітей» застосовують до кінця року, в якому дитині виповнюється 18 років ( п.п. 169.3.3 ПКУ*). Проте якщо жінка подає заяву про застосування ПСП після дати виповнення одному з дітей 18 років, то на таку дитину ПСП не надають.

* Тут також перелічено й інші обставини, за яких платник втрачає право на ПСП «на дітей».

У формі № 1ДФ «дитячі» ПСП ( п.п. 169.1.2 ПКУ) відображають з ознакою «04». Якщо у звітному кварталі в одному з місяців до зарплати працівниці не застосували ПСП, все одно заповнюйте один «зарплатний» рядок.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПСП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті