Придбання за ставкою 0 %: шукаємо місце в декларації з ПДВ

Яновська Наталія, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2015/№ 40
В обраному У обране
Друк
Підкажіть, будь ласка, де в декларації з ПДВ відображати придбання за ставкою 0 % (міжнародні перевезення) для операцій, що оподатковуються за ставкою 20 %?

Здавалося б, такого запитання виникати не повинно з появою форми декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну України від 23.09.2014 р. № 966*. Адже сама назва підрядка 10.1.1 свідчить про те, що в ньому повинні відображатися придбання за ставкою 0 %:

* Ось за часів попередньої форми декларації питання дійсно було відкритим. Ми тоді рекомендували для відображення рядок 11 саме через стиковку бази та податку (колонки А і Б декларації). А ось податківці навіть у ті часи розривалися між рядками 10 і 11.

 

10.1

 

підлягають оподаткуванню, придбані за:

10.1.1

 

основною ставкою та нульовою

 

Однак, як-то кажуть, практика пішла своїм шляхом. І причина тому — додаток Д5, де під розшифровку ряд. 10.1 передбачено тільки дві графи: для придбань за основною ставкою і за ставкою 7 %. Там немає окремої графи для придбань за ставкою 0 %. Причому якщо відобразити нульові придбання за графою 5 (основна ставка) додатка Д5, то програма заповнення декларації видає помилку.

Боротися з програмою — справа клопітна, тому можна скористатися рекомендаціями податківців (див. БЗ, підкатегорія 101.23): відображати придбання за ставкою 0 % у ряд. 11.1, якщо вони отримуються для оподатковуваної діяльності, у тому числі за ставкою 20 %. Тоді в Д5 такі придбання не показують. Відповідно нульові придбання для необ’єктної/неоподатковуваної або негосподарської діяльності відображаються в рядку 11.2 або 14.2 декларації з ПДВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд