(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
  • № 81
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 88

Дата податкових зобов’язань для зведеної ПН

Лист ДФСУ від 08.10.2015 р. № 21400/6/99-99-19-03-02-15

висновок документа


У графі 2 зведеної ПН проставляється дата її складання

Суть проблеми, порушеної у листі, що коментується, — недолік у формі податкової накладної (ПН). Зокрема, шапка таблиці вимагає, щоби графа 2 містила дату виникнення податкових зобов’язань (ПЗ). Але тут же уточнює, що це може бути або (1) дата постачання (відвантаження), або (2) дата оплати. Тобто фактично форма передбачає, що дата виникнення ПЗ і дата складання ПН збігаються.

А от у випадку із зведеною ПН датою її складання не є ані дата відвантаження, ані дата оплати ( п. 201.4 ПКУ). Податківці у листі, що коментується, цілком доречно посилаються на п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957, де, власне, і прописано, що для зведених ПН у графі 2 проставляється дата складання ПН. Але було б краще, якби застереження про це було також безпосередньо у формі ПН.

Додамо лишень, що зазначений принцип стосується не тільки тих зведених ПН, які складаються на безперервні чи ритмічні постачання. Так само заповнюються також зведені ПН, складені згідно з п. 198.5 ПКУ. Докладно про ці накладні читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 82, с. 6.

податкові зобов’язання, податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті