(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, листопад, 2015/№ 88

 • Дата податкових зобов’язань для зведеної ПН Лист ДФСУ від 08.10.2015 р. № 21400/6/99-99-19-03-02-15
 •   Дві «коригувальні» події не обов’язкові Лист ДФСУ від 08.10.2015 р. № 21401/6/99-99-19-03-02-15
 •   Якщо вас «відрізали» від електронної звітності «А если не будут брать, отключим газ». Із к/ф «Діамантова рука»
  Із найрізноманітніших джерел до нас усе частіше надходить інформація про відключення електронки — витончений вид свавілля, яке вже не перший рік практикують податківці. Він полягає в тому, що зазвичай напередодні подання податкової звітності місцеві фіскали в односторонньому порядку розривають Договір про визнання електронних документів і тишком-нишком відключають платника «від мережі». Унаслідок чого останній втрачає можливість «спілкування» з ЄРПН (реєстрації ПН, РК тощо), а також подання звітів і декларацій, що загрожує для нього низкою негативних господарських наслідків, уключаючи фінсанкції. На прохання читачів сьогодні обговоримо ці проблеми детальніше.
 •   Звіт про суми податкових пільг: складаємо та подаємо Користуєтеся пільгами? Не забудьте відзвітувати. Такий закон. Адже для бюджету ваша вигода перетворюється на втрати — недоотриману суму коштів. Тому за «пільговим» життям пильно спостерігають контролери. Про те, як відзвітувати перед ними, зараз поговоримо.
 •   Приклади розрахунку лікарняних та декретних від ФСС При розрахунку лікарняних і декретних роботодавці використовують положення Порядку № 1266*. У середині літа КМУ затвердив зміни до цього Порядку, завдяки яким його текст було викладено в новій редакції. При цьому приклади обчислення середнього заробітку за видами загальнообов’язкового соцстрахування прибрали з Порядку № 1266. Їх повинно було затвердити Мінсоцполітики окремо. І ось вони з’явилися. Що ж для нас підготувало Мінсоцполитки? Знайомимося з прикладами разом!
 •   Податок на прибуток: «фінансові обрізання» Нові правила обкладення податком на прибуток усе більше цікавлять наших читачів. І це не дивно — навіть незважаючи на те, що до подання річної декларації ще часу багато, деякі платники вже звітують за внутрішньорічними періодами. А тепер їх стало ще більше, оскільки з’явилася можливість «9-місячним» збитківцям зіскочити зі сплати місячних авансів*. Сьогодні ми поговоримо на тему податкових різниць за фінансовими операціями. Безумовно, це прямо торкнеться тільки тих платників, які зобов’язані ці самі різниці враховувати.
 •   Розплата за розмову з коханою за рахунок роботодавця Приводом для написання цієї статті стало таке запитання читача. Адміністрація його підприємства встановила факт неслужбового використання мобільного телефону конкретним працівником. Чи зобов’язане підприємство стягнути з нього вартість розмов? Якими будуть податкові наслідки особистих розмов?
 •   Звільнити на лікарняному Приводом для написання цієї статті став лист нашого читача із життєвим запитанням: чи може роботодавець звільнити працівника, який перебуває на лікарняному? Розбираємося!
 •   Нюанси індексації для прийнятих у вересні У вересні 2015 року у зв’язку із законодавчим збільшенням розміру мінімальної заробітної плати збільшено посадові оклади всіх працівників підприємства. Чи буде цей місяць базовим для працівників, прийнятих на роботу (не за переведенням) у вересні 2015 року? Як бути підприємствам, де оклади «підтягнули» до нового розміру мінзарплати тільки тим, у кого вони виявилися менше нової «мінімалки»? А якщо госпрозрахункове підприємство у вересні 2015 року не підвищує оклади? Як діяти з «новачками» у такому місяці?
 •   Декретні для тих, у кого менше 6-ти за 12 Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років з травня 2014 року і ніде не працювала, надала листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами з 4 листопада 2015 року по 8 березня 2016 року. Як визначити суму допомоги по вагітності та пологах?
 •   Смерть в період непрацездатності: хто отримає виплати? Працівник помер, перебуваючи на лікарняному. Хто має право отримати виплати, що належать такому працівнику при проведенні остаточного розрахунку?
 •   ФОП-загальносистемник захворів: чи допоможе соцстрах? Громадянин зареєстрований підприємцем на загальній системі. Його чекає планова операція і подальше лікування в міській лікарні. Чи може він оформити листок непрацездатності та отримати за ним допомогу з Фонду соціального страхування?
 •   Чим запам’ятався жовтень
 •   Як не піддатися маніпуляції у ЗМІ «Ви живете краще, ніж у Південній Кореї! Ви найвеличніша нація! Вождь піклується про вас!» — приблизно такими гаслами «годує» народ північнокорейське радіо. Насправді все не так весело: народ голодує, світло майже ніколи не включають, ну, зате під захистом від підступів американських імперіалістів. «У нас усе не так», — може відповісти читач. Так, дійсно, нам живеться краще, ніж громадянам Північної Кореї, ось тільки маніпуляції не менше. Як же їй протистояти?
 •   Затверджено нову форму авансового звіту Мінфін наказом від 28.09.2015 р. № 841 затвердив нову форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Звіт), та Порядок його складання.
 •   Нюанси транспортно-експедиторскої діяльності
 •   Граничний строк сплати податків — таки переноситься! Податківці у листі від 09.10.2015 р. № 21492/6/99-99-15-04-02-15 рекомендують враховувати правову позицію Верховного Суду України, викладену в постанові від 09.06.2015 р. у справі № 21-18а15 щодо перенесення граничного строку сплати податку, якщо було перенесення граничного строку подання податкової звітності.
 •   Що є доходом комісіонера при обчисленні 20-мільйонного критерію? Податківці у листі від 19.10.2015 р. № 21976/6/99-99-19-02-02-15 повідомили, який дохід враховувати комісіонеру при розрахунку критерію річного доходу в 20 млн грн. із метою визначення права не проводити податково-прибуткові коригування фінрезультату відповідно до розд. ІІІ Податкового кодексу України.
Перейти до номеру
 • № 96
 • № 95
 • № 94
 • № 93
 • № 92
 • № 91
 • № 90
 • № 89
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.