(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/22
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 92

Якщо залізничні або авіаквитки продає посередник: ПДВ-облік

Лист ДФСУ від 01.09.2015 р. № 18663/6/99-99-19-03-02-15

висновок документа


При продажу залізничних або авіаквитків компанія-посередник (неперевізник) нараховує ПДВ тільки зі своїх послуг (винагороди). А ось із вартості транспортних квитків (тобто перевезень) ані ПЗ, ані ПК не показує

Чого таїти, для перепродавців залізничних або авіаквитків висновок податківців напевно здасться привабливим. Адже контролери пропонують діяти досить просто: компанія-посередник нараховує ПДВ тільки зі своїх посередницьких послуг (!) з
виконання замовлення на продаж проїзних квитків (тобто з винагороди). Тому виписує ПН виключно на вартість своїх послуг з виконання замовлення (тобто на суму винагороди), показуючи в ній ПДВ з таких послуг. Тоді як вартість власне квитків, що розповсюджуються (читай — залізничних, повітряних перевезень), не може бути підставою ані для нарахування ПЗ, ані для відображення ПК у такої компанії. Загалом, квитки (залізничні, авіаперевезення) проходять у компанії-посередника «повз» ПДВ-облік і в ньому ніяк не відображаються.

Неважко помітити: податківці висловлюються в такому ж дусі, як і при продажу квитків на проїзд в автобусах/перевезення багажу автобусними станціями. Нагадаємо: «автобусна» ситуація прямо врегульована п. 189.13 ПКУ. І цей пункт дійсно вимагає від автостанцій нараховувати ПДВ тільки зі своєї винагороди.

Однак про залізничний і повітряний транспорт, на жаль, у ньому нічого не зазначено. Для залізничних або авіаквитків там жодних поблажок немає. Та й узагалі за текстом ПКУ для них не зустріти жодного спецзастереження. Що це означає? Те, що, по-хорошому, на перепродавців залізничних та авіаквитків мають повністю поширюватися правила посередництва і норми «посередницького» п. 189.4 ПКУ. У такому разі, узагалі-то, у ПДВ-обліку посередника повинні засвітитися як винагорода, так і вартість квитків, що реалізуються (за першою подією з вартості квитків повинні виникати ПК і ПЗ).

Утім, податківці, як бачимо, думають інакше. Вони вважають, що об’єктом обкладення ПДВ у посередника виступає тільки винагорода. А транспортні квитки у посередників (осіб, які тільки допомагають їх реалізувати) не можуть бути підставою ані для визначення ПЗ, ані для формування ПК. Схожі роз’яснення в податківців були й раніше (див. лист ДПСУ від 27.10.2011 р. № 4430/7/15-3417-26; листи ДПАУ від 07.09.2011 р. № 24064/7/15-3417-26 і від 07.09.2011 р. № 16223/6/15-3415-26).

Звичайно ж, поради контролерів багато в чому спрощують ПДВ-облік посередника. Судіть самі: можна не «пропускати» через себе вартість квитків. А це в умовах суцільної реєстрації ПН (що вимагає при недостатньому ліміті поповнювати спецрахунок) виглядає безумовно привабливим. Але водночас тривожить відсутність у законодавстві відповідних підкріплюючих норм. Тому, щоб спокійно застосовувати такий підхід на практиці, радимо отримати від контролерів індивідуальну консультацію аналогічного змісту на свою адресу.

Ну й само собою за транспортним квитком (що містить загальну суму платежу, суму податку й ІПН продавця) друга сторона — кінцевий покупець може відобразити ПК без отримання ПН ( п.п. «а» п. 201.11 ПКУ). У такому разі, як справедливо зазначається в листі, право на ПК виникне на дату затвердження авансового звіту. Щоправда, без ПН у ліміті реєстрації такі суми не врахуються. Щоб не втратити їх для ліміту, знадобиться ПН. І ось що цікаво: з її отриманням точно не виникне жодних проблем, якщо безпосередньо купити квиток у перевізника.

транспортний квиток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.