№92

Податки та бухгалтерський облік, листопад, 2015/№ 92 Інші номери журналу ›
 • Якщо залізничні або авіаквитки продає посередник: ПДВ-облік Лист ДФСУ від 01.09.2015 р. № 18663/6/99-99-19-03-02-15
 • Персональні знижки та персональні дані: чи є зв’язок? Лист ДФСУ від 22.10.2015 р. № 22297/6/99-99-17-03-03-15
 • «Імпортний» ПДВ відображаємо без урахування 365 днів: період у період Лист ДФСУ від 28.10.2015 р. № 22718/6/99-99-19-03-02-15
 • Помріємо?.. А раптом приймуть? (про законопроект податкової реформи № 3357) Знання — сила! Це висловлювання стосується тих СПД, хто ще зможе працювати наступного року. Знання правил податкової гри — 2016 дозволить правильно спланувати госпдіяльність і не піти (хоча б одразу) на дно. Але, на жаль, досі важко передбачити, що рік прийдешній нам готує в податковому плані. В Україні давно закріпилася порочна практика наприкінці / на початку року перекроювати (часто до невпізнання) норми податкових та інших законів. І ось знову: здрастуй, опа, Новий рік!.. ☺ Причому, крім псування бухгалтерам свята, зазвичай такі незаконні (адже потрібно «до 1 липня»!) потуги депутатів ідуть не на користь, а на шкоду економіці. Мінфін зі своїм податковим проектом усе «шифрується». Але з його основними «фішками» ви вже знайомі (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 76, с. 5). Тому ми сьогодні стисло обговоримо альтернативний законопроект № 3357*, який 26 жовтня вже подано до ВРУ для розгляду.
 • Гуляти так гуляти… увесь новорічно-різдвяний тиждень! Новий рік, Різдво, гуляння від світання і до смеркання… Ну про яку роботу в новорічно-різдвяний тиждень може йтися?! Та тут впору спеціальні дні відпочинку від свят виділяти! Щоб відпочити від олів’є, мандаринів і нескінченних спроб навести лад у домі перед і після відвідування гостей ☺. Підтримати працівників у їх прагненні відпочити готові багато роботодавців. Про те, як організувати відпочинок у новорічно-різдвяний тиждень і не тільки, читайте далі.
 • Практикант на підприємстві: від знайомства до розставання Практиканти на підприємстві не така вже й рідкість. Здавалося б, що складного: прийми, покажирозкажи, навчи та відпусти. Але чи так усе просто в цьому питанні? На жаль, ні. Як оформити практиканта? Чи потрібно оплачувати йому працю? Ця стаття підготовлена на допомогу «приймаючій стороні».
 • Знижки в роздрібній торгівлі Сьогодні знижки — це найпривабливіше слово у продажу. Навряд чи знайдеться підприємство, яке не використовує знижки, щоб привабити та втримати покупця. Як правильно оформити надання знижок на підприємстві роздрібної торгівлі і як вони відображаються в бухгалтерському та податковому обліку? Про це й піде мова в нашій статті.
 • Знижки в опті: оформляємо та обліковуємо правильно Щойно (див. с. 21) ми розглянули нюанси, які необхідно враховувати роздрібному підприємству при проведенні акцій та розпродажів. Продовжуємо розмову про знижки й зупинимося детально на особливостях їх оформлення та відображення підприємствами оптової торгівлі.
 • Імпортуємо товари: за яким валютним курсом обчислюємо вартість? Про те, як формувати в бухгалтерському обліку первісну вартість при імпорті, ми з вами говорили неодноразово (див., наприклад, «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 70, с. 24; 2015, № 38, с. 8; № 75, с. 25). Однак ця тема настільки багатогранна, що інтерес до неї в бухгалтерів не зникає. Це підтверджують запитання наших читачів, що надходять на «гарячу лінію». Ось одне з них — за яким валютним курсом відображати в обліку імпортовані на умовах постоплати активи, якщо дата їх фактичного надходження на підприємство не збігається з датою, зазначеною в митній декларації? Вам теж цікаво дізнатися відповідь? Тоді давайте знайдемо її разом. Приєднуйтеся!
 • «А у нас в машині газ…», або Організаційні питання установки ГБО Вартість бензину з кожним днем все сильніше б’є по кишені автовласників. Ось і виникає бажання скоротити витрати на експлуатацію залізного коня. І тут, як правило, пригадується, що газ істотно дешевше за бензин, і скоротити витрати на паливо можна, оснастивши авто газовим обладнанням. Що для цього потрібне, як перереєструвати переобладнаний автомобіль у ДАІ і що буде, якщо цього не зробити, — розповімо в нашій статті. А про облікові нюанси поговоримо наступного разу.
 • Безоплатна передача товару: ПДВ-наслідки Як обкладати ПДВ операцію з безоплатної передачі купованого товару? Останнім часом це запитання стало актуальним для багатьох платників податків. Особливий «інтерес» викликає нинішня редакція п. 198.5 ПКУ. Коли виникає обов’язок нарахувати зобов’язання відповідно до цього пункту? Чи треба визнавати зобов’язання, якщо податковий кредит за товарами, придбаними для безоплатної передачі, не відображався? Як правильно заповнити податкові накладні? Авжеж, недостатня врегульованість законодавства в цьому питанні вносить певне сум’яття. Але не тривожтеся — у цій статті ми дамо всю потрібну вам інформацію.
 • Індексація заробітної плати за грудень 2015 року
 • Доходи за 2002 — 2015 роки виплачено в листопаді 2015 року: розраховуємо компенсацію
 • Виробнича практика ≠ робота за трудовим договором* Підприємство уклало з професійно- технічним навчальним закладом договір про надання робочих місць для проходження учнями виробничої практики. Чи потрібно укладати з практикантами строкові трудові договори на період проходження виробничої практики?
 • ЄСВ з додаткової бази та страховий стаж Працівник підприємства працює на 0,5 ставки (посадовий оклад — 1660,00 грн., заро- бітна плата з урахуванням зайнятості — 830,00 грн.). Чи враховується до страхового стажу сума ЄСВ, яку сплачує роботодавець з додаткової бази справляння ЄСВ (із різниці між мінімальною зарплатою та фактичною)?
 • Забуті декретні у звіті з ЄСВ Працівниця пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 14 вересня 2015 року по 17 січня 2016 року. Уся сума допомоги по вагітності та пологах була нарахована та виплачена у вересні 2015 року і взяла участь у розрахунку понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ у частині нарахувань (розмір коефіцієнта у вересні 2015 року — 0,765). Проте у звіті за формою № Д4 за вересень 2015 року підприємство показало тільки допомогу за вересень 2015 року. Помилку хочемо виправити у звіті за жовтень. Як у ньому відобразити суми допомоги по вагітності та пологах за жовтень 2015 року — січень 2016 року?
 • Навіть не мріяли! Змінено Порядок компенсації «солдатам підприємства»! Чесно зізнаємося: такої щедрості від КМУ ми не очікували. Тому з радістю поспішаємо ознайомити вас з новинками щодо компенсації середньої зарплати «солдатів підприємства». Новини «з полів» хороші.
 • Індекс інфляції за жовтень 2015 року — 98,7 %
 • Затверджено нову форму ПДФО-декларації Мінфін наказом від 02.10.2015 р. № 859 затвердив форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.
 • Мораторій на відчуження сільгоспземель — ще на рік Верховна Рада продовжила заборону відчуження сільськогосподарських земель. За відповідний законопроект від 05.11.2015 р. № 3404 проголосувала більшість депутатів.
 • Оновлено форми реєстраційних карток для реєстрації бізнесу Мін’юст наказом від 02.11.2015 р. № 2140/5 затвердив 15 нових форм реєстраційних карток щодо державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців, їх ліквідації, припинення тощо.
 • «Ні!» дискримінації у трудових відносинах Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу» (базовий законопроект від 10.11.2015 р. № 3442).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі