Службове поле у «позитивній» декларації

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2015/№ 95
Декларація з ПДВ має позитивне значення (сума до сплати). Чи заповнювати службове поле рядка 22.1 (для ліміту реєстрації)? Марина

Згідно з п.п. 4 і п.п. 5 п. 5 розд. V Порядку № 966 у службовому полі зазначається сума ліміту реєстрації, обчислена відповідно до п. 2001.3 ПКУ. Цю суму слід порівняти зі значенням рядка 22 декларації.

У свою чергу, рядок 22 декларації звітного періоду — це сума рядка 19 (від’ємне значення декларації за звітний період) і рядка 21 (від’ємне значення попередніх періодів, яке включається до податкового кредиту звітного періоду).

Тож рядок 22 у декларації за поточний період буде не заповненим у вас тільки тоді, коли у вас одночасно порожні і рядок 19, і рядок 21. Якщо ж у вашій декларації заповнено рядок 21, то навіть за відсутності поточного податкового кредиту у рядку 19 ви будете заповнювати рядок 22, зі значенням якого порівнюється поточний ліміт реєстрації. У цьому останньому випадку службове поле буде заповнене навіть за умови, що в поточному податковому періоді ви отримали позитивне значення суми ПДВ.

Інша справа, якщо у вас заповнено рядок 25.1 декларації. Це означає, що ваші зобов’язання у звітному періоді «з’їли» усі ваші попередні мінуси (якщо такі були). У такому випадку ані рядок 19, ані рядок 21 декларації за поточний період заповнені не будуть. Тому відповідно не буде заповнено рядок 22 і суму ліміту реєстрації ні з чим буде порівнювати. Тож нема нащо її тоді вказувати!

Податківці теж пов’язують наявність заповненого службового поля у рядку 22.1 із заповненим рядком 22. Якщо рядок 22 не заповнено, то і реєстраційна сума в службовому полі такої декларації не вказується (див. консультацію із БЗ, підкатегорія 101.23). Детальніше про службове поле рядка 22.1 див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 84, с. 11.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити