Якщо потрібно доповнити таблицю 5 забутими відомостями

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2015/№ 83
Сформували звіт з ЄСВ, подали своєчасно, а потім, як грім серед ясного неба: «А про Василя ми ж забули вказати в таблиці 5!». Що робити? Куди бігти? Як доповнити таблицю 5 звіту за формою № Д4 забутими відомостями? Та легко! Зараз усе розповімо.

Таблиця 5: що і коли?

Навіщо у звіті за формою № Д4 потрібна таблиця 5? Для реєстрації застрахованих осіб у системі персоніфікованого обліку. Зауважте, з’явилася вона ще в доЄСВшний період, але відмовитися від неї пенсійники так і не змогли. Більше того, вони постійно намагаються її вдосконалити, додаючи нові графи. Що і коли потрібно було відображати в таблиці 5 пенсійної (далі — ПФ) або ЄСВ-звітності, вам розповість наша таблиця нижче.

Події, які необхідно відображати в таблиці 5 залежно від періоду, за який подавався звіт

Період

Події, які слід було відображати в таблиці 5

Січень — грудень 2010 року

1. Укладення або розірвання трудового договору з працівником.

2. Зміни у П. І. Б. або в ідентифікаційному номері

Січень — червень 2011 року

1. Укладення або розірвання трудового договору (ЦПД-РП*).

2. Зміни у П. І. Б. або в ідентифікаційному номері

Серпень 2011 року — грудень 2012 року

1. Укладення або розірвання трудового договору (ЦПД-РП).

2. Зміни у П. І. Б. або в ідентифікаційному номері.

3. Надання відпустки для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

4. Надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Січень — липень 2013 року

1. Укладення або розірвання трудового договору (ЦПД-РП).

2. Надання відпустки для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

3. Надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Із серпня 2013 року

1. Укладення або розірвання трудового договору (ЦПД-РП).

2. Надання відпустки для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

3. Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

4. Надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

* Цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг) (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою-підприємцем, якщо виконані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності згідно з відомостями з Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців).

При формуванні таблиці 5 забули внести до неї необхідні відомості? Виправити помилку не так уже й важко. Просто необхідно знати, коли вона була допущена.

Виправляємося, доповнюючи...

... таблицю 5 ПФ-звітності, сформованої за місяці 2010 року. Якщо в таблиці 5 додатка 4 до Порядку № 26-1 не зазначені відомості про прийнятих і звільнених працівників, слід:

1) повідомити орган Пенсійного фонду про помилку, подавши заяву з проханням провести перевірку. Якщо цього не зробити, Пенсійний фонд має право відмовити вам у прийнятті звітів, що виправляють помилку (абзац третій п. 2 постанови № 25-2);

2) за результатами перевірки сформувати Перелік таблиць звіту і таблицю 5 додатка 4 до Порядку № 26-1 з відміткою «Коригуюча» за той місяць 2010 року, в якому було допущено помилку, зазначивши в ній відсутні відомості про застраховану особу. Звіт несемо до управління Пенсійного фонду.

... таблицю 5 ЄСВшного звіту. Тут на перший план виходить Порядок № 435. Саме ним необхідно керуватися в питаннях доповнення таблиці 5 забутими відомостями. Проте при перевірці повноти і правильності відображення відомостей у цих таб­лицях використовуєте той порядок їх заповнення, який діяв у періоді, що перевіряється.

Діємо так:

1) формуємо звіт за той період, який виправляємо. Для цього використовуємо чинну на сьогодні форму № Д4. Звіт повинен містити титульний аркуш (перелік таблиць звіту) і таблицю 5 зі статусом «додаткова» з даними на «забуту» застраховану особу.

Урахуйте, такий додатковий звіт не повинен містити таблиць 1 і 6 форм № Д4;

2) подаємо звіт до своєї ДПІ. До органу Пенсійного фонду його нести не потрібно.

Приклад. Після закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівниця (Зоренко Ольга Іванівна, податковий номер 3025656565) оформила відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років з 15 серпня 2013 року. Проте при формуванні Звіту за формою № Д4 за серпень 2013 року відомості про закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років і про початок відпустки для догляду за дитиною до 6 років не були відображені в таблиці 5. Помилка виявлена і виправляється в жовтні 2015 року.

Наведемо фрагменти доповнюючого звіту за формою № Д4.

висновки

  • Таблиця 5 Звіту за формою № Д4 необхідна для реєстрації застрахованих осіб у системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб.
  • Порядок доповнення забутими відомостями таблиць 5 звітів залежить від того, в якому періоді було допущено помилку. Якщо в періоді до 01.01.2011 р. — керуємося Порядком № 26-1, після цієї дати — Порядком № 435.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити