При поверненні надлишкових коштів у триденний термін фінансові санкції не застосовуються

В обраному У обране
Друк
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2015/№ 83
Лист від 05.04.2011 р. № 01-16-755

Розглянувши запити окремих страхувальників, які виявили завищення сум на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам, вказаних у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду, повідомляємо.

Такі страхувальники після виявлення помилки терміново повинні письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прі­звище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, по якому виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП.

Надлишково отримані суми мають бути повернені на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування, протягом трьох робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше трьох робочих днів <...>.

У разі порушення триденного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 відсотка від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.

Районна, міжрайонна, міська виконавча дирекція відділення Фонду після отримання цих коштів на рахунок зворотного фінансування зменшує суму чергової заяви до виконавчої дирекції відділення Фонду, а отримані (повернуті) кошти використовує для фінансування подальших заяв-розрахунків.

В бухгалтерському обліку робочих органів відділень Фонду повернуті суми від страхувальника відображаються по кредиту субрахунку 643 «Розрахунки із страхувальниками» Плану рахунків бухгалтерського обліку в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.12.2003 р. № 125. Пропонуємо довести роз’яснення до відома робочих органів відділень Фонду та страхувальників.

Директор Е. Ушаков

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити