Загальну вартість навчання розподіляють за роками та місяцями

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2015/№ 71
Чи підлягає обкладенню ПДФО сума, сплачена суб’єктом господарювання за навчання фізособи — найманого працівника одним платежем у поточному році за весь період навчання, який дорівнює декільком рокам?

Законодавством не встановлено обмежень щодо строку, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Якщо суб’єкт господарювання заплатив за навчання фізичної особи — найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який становить декілька років, така сума з урахуванням розміру, визначеного п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу, оподаткуванню не підлягає.

При цьому, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або трьох років після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу, то сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, і підлягає оподаткуванню в загальному порядку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити