Про підвищення мінзарплати з 1 вересня

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2015/№ 72
Буквально днями громадськість сколихнула новина: з 01.09.2015 р. нібито підвищуються мінзарплата (МЗП) і прожитковий мінімум (ПМ) до 1378 грн. (замість нинішніх 1218 грн.). Нагадаємо, що таке підвищення на початку року планувалося лише з грудня.

Так от, майте на увазі, що насправді в роботодавців немає жодних підстав застосовувати нові цифри на практиці. Річ у тім, що розміри МЗП і ПМ установлюються Законом про держбюджет на відповідний рік. Їх зміна протягом року можлива. Проте для цього потрібно внести відповідний законопроект на розгляд парламенту, прийняти його у вигляді закону, після чого дочекатися підпису Президента та офіційного опублікування.

Поки що Закон України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII діє в колишній редакції без жодних змін. А тому озвучені в новинах розміри соцстандартів наразі незастосовні.

Тільки-но щось у цьому плані зміниться (сподіваємося, занадто довго зволікати із затвердженням нових цифр законодавці не будуть), ми оперативно проінформуємо вас.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити